Alan Başkanlığı’ndan Tarihi Bildiri

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından alan başkanlığı içerisinde yer alan Adalet Kurultayı kamp alanında içki içildiği iddiaları dolayısıyla basın bildirisi yayımlandı.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir tarafından alkollü içki içildiği iddialarına yönelik yapılan açıklamada 25.08.2017 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi yetkilileri ile protokol imzalandığı ifade edildi. Yayımlanan bildiride ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı’ndaki Kocadere Köyü yakınında bulunan Başkanlığımız sınırları içerisindeki Kocadere Kamp Alanı’nda gerçekleşen ‘Adalet Kurultayı’na ilişkin yerel ve ulusal basın ile sosyal medyada fotoğraflar ihtiva eden, Kurultay’da alkol tüketiminin olduğuna yönelik haberler yer almıştır.

6546 Sayılı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Kurulması Hakkında Kanun’un 12. maddesi gereğince Tarihi Alan sınırları içerisinde alkollü içki tüketmenin yasak olduğu, ‘Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Kocadere Kamp Alanı Süreli Kullanım Tahsis Protokolü’nün 6. maddesinin 1. Fıkrası ile 10. maddenin 1. fıkrası ve söz konusu protokolün ekinde yer alan 3. maddesinde yer alan ‘Kamp alanı içerisinde kamp süresince her türlü alkollü içecek tüketilmemesi’ hükümlerini içeren protokol 25.08.2017 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi yetkilileri ile imzalanmıştır.

Ayrıca alkol tüketimlerine yönelik Tarihi Alan sınırları içerisinde ve kamp alanında, Tarihi Alan’ın kuralları, hassasiyetleri ve önemi göz önünde bulundurularak daha duyarlı olunması ve alkol tüketiminde bulunanların Cumhuriyet Halk Partisi yetkililerince tespit edilerek kanuni işlem yapılmak üzere Başkanlığımıza bildirilmesi hususu ile ilgili resmi yazı yazılarak Cumhuriyet Halk Partisi yetkililerine tebliğ edilmiştir.”

Haber Merkezi

 

 , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.