Adalet Kurultayı’nın ikinci günü

Adalet Kurultayı’nın ikinci gününde birçok program gerçekleştirildi.

Adalet Kurultayı’nın ikinci günü Kocadere Kamp alanından başlatılan 57’inci Alay’a saygı yürüyüşü ile başladı. CHP Gneel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı yürüyüşte yoğun güvenlik önlemleri alındı. Yürüyüşye CHP’li genel başkan yardımcıları, grup başkanvekilleri, milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüş, Conkbayırı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konması ve ardından yapılan saygı duruşu ile son buldu.

Kurultayın devamında, sabah oturumunda “Seçimde Adalet” konusu masaya yatırıldı.. Mehmet Hamdi Yakupoğlu’nun yönettiği oturumda, Erol Tuncer, Prof. Dr. Fethi Açıkel, Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu ve Oy ve Ötesi’nden Melek Demir konuştu.

Saat 13:00’de Türkiye’de yaşanan adaletsizliklerin sergilendiği Hafıza Sokağı sergisi açıldı. Açılışı yapan Kılıçdaroğlu; “Geçmişte yaşadığımız büyük adaletsizlikler bu sokakta görülecek, hafızalarımız yenilenecek. Umarız böyle adaletsizlikler Türkiye’de bir daha olmamış olur. Hep birlikte gezelim, hep birlikte üzülelim ve hep birlikte geleceğe umutla bakalım. Çünkü bu tür adaletsizlikleri bir daha görmek ve yaşamak istemiyoruz” dedi.

Saat 14:00’te Cihangir İslam’ın yönettiği “İnançta Adalet” oturumunda yazar Tayfun Atay, İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, Mehmet Bayraktar, Ak Parti kurucularından Fatma Bostan Ünsal, Muhittin Yıldız ve Pakrat Estukyan konuştu.

Çalıştay alanında ise “Hayvansal Üretimde Adalet”, “Eğitimde İnanç”, “Kampanya Adaleti”, “Siyasi Parti ve Seçim Sistemleri”, “Seçim Güvenliği”, “Toplumsal Adalet ve Kadın” başlıkları konuşuldu.

Kurultay, bir dizi programlar ile şu anda da devam ediyor…

Atakan Alkış,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.