Sezon Açılışında Şampiyonluk Sesleri

Çanakkale Dardanel Spor 2017-2018 Futbol Sezonu açılış programı, yoğun bir katılım ile Dardanel Spor Tesislerinde gerçekleştirildi. Yapılan tüm konuşmalarda bu sezon şampiyon olmak için çok çalışılacağının ve gereken desteklerin verileceğinin sözleri verildi.

Dardanel Spor Tesislerinde yapılan 2017-2018 Futbol Sezonu açılış törenine Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Eski Bakan Yardımcısı Hamdi Üçpınarlar, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü, Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu ile beraber Dardanel Spor Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda STK, Oda ve Borsa Başkanı ve futbolcular katıldı.

“TÜM ÇANAKKALELİLERİ ARAMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

Törende açılış konuşması yapan Çanakkale Dardanel Spor Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Önen, şunları söyledi: “Niyazi Bey kadar başarılı olmak için önce bu takımı Süper Lige çıkarmamız gerekiyor. Takımımız zamanında çok ciddi başarılara imza attı. Şu anda bulunduğumuz yerde başarılı olduğumuz tartışılır. Şu anda kulübümüzün sporculara bir borcu bulunmuyor. Geçtiğimiz dönem kapattığımız alt yapıyı bu sezon tekrar açtık. Genç futbolculara çok önem verdik. Sezonun tamamında tüm Çanakkalelileri aramızda görmek istiyoruz.”

Başkan Önen’den sonra kürsüye gelen Eski Bakan Yardımcısı Hamdi Üçpınarlar konuşmasında: “Benim ve benim pozisyonumda olan kişilerin görevi bir sonrakilere yardımcı olmaktır. Çanakkale ruhu çok ayrı bir ruhtur. Biz zamanında Valisiyle, Milletvekilleriyle, Emniyet Müdürüyle Çanakkale Dardanel Spor’un maçlarına gittik. Bu bir gönül işidir. Bu bir Çanakkale sevdası ve davasıdır” dedi.

Çanakkale Belediyesini temsilen konuşma yapan Ali Sürücü şunları kaydetti: “Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın saygı ve selamları var. Biz bu kentte çok sayıda üst düzey futbol maçı seyrettik. 1. Lig takımlarını 3 yıl bu şehirde ağırladık. Yeni arkadaşlarımızla ve teknik heyetimizle tekrar bu heyecanı yaşayacağımıza inanıyorum. Biz yerel yönetim olarak elimizden gelen gayreti göstereceğimize söz veriyoruz.”

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, kürsüye gelerek yaptığı konuşmasında: “Şimdi artık dünya yeni bir döneme girdi. Eskiden yapılan büyük binalarla büyük ibadethanelerle anılırlardı ama şu anda görüyoruz ki hangi ülke kaç tane marka yaratabilmişse onunla var oluyor. Bu anlamda biz Çanakkale olarak şanslıyız. Dardanel dünyada anılan markalardan biri. Dardanel Spor’un en şaşalı dönemlerinde ben askerdeydim. Çanakkale’nin adını bilmeyen çocuklar, Dardanel Spor’un adını bilirdi. Ben futboldan anlamam. Anlamamak demek takımların şehirleri nerelere götüreceğini bilmemek değildir. Emek veren arkadaşların Çanakkale’yi ne kadar ileriye götüreceğini biliyorum” dedi.

Son olarak konuşmalarını yapan Çanakkale Dardanel Spor Teknik Direktörü Mustafa Meteertem ise şunları kaydetti: “2017-2018 futbol sezonunun çalışmalarına yaklaşık 8 hafta önce başladık. Geldiğimiz noktada iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. 2017-2018 futbol sezonunun kapanışını 18 Mart Stadyumunda yaparız inşallah. Dardanel Spor kültürü içerisinde yıllarca yaşıyorum. İnşallah burada bırakmak nasip olur.”

YENİ TRANSFERLERE TOPLU İMZA TÖRENİ

Konuşmaların ardından bu sezon Çanakkale Dardanel Spor’a transfer edilen Halit Güney, Mustafa Vargel, Cüneyt Çelik, Veli Akbulut, Tahir Türker, Fatih Bozok, Furkan Polat, Muhammet Yapıcıoğlu, Serhat Yazgan ve Hıdır Sürme açılışa katılanlara tanıtıldı. Sonrasında bu sezon transfer edilen 9 futbolcu için toplu sözleşme törenine geçildi. Sözleşme töreninin ardından Çanakkale Dardanel Spor için bu sezon ter dökecek olan bütün futbolcular ve teknik heyet isimleri okunarak tek tek sahneye davet edildi. Programa katılan misafirler, teknik heyet, Yönetim Kurulu ve futbolcular tarafından toplu fotoğraf çekilmesi ile 2017-2018 futbol sezonu açılış töreni sona erdi.

Engin Ören, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com