Enis Berberoğlu’na Adaletli Selamlar Gönderiyoruz

Adalet Kurultayı’nda açılış konuşmasını yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu’nu unutmadı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, konuşmasının bitmesinin ardından Merkez’e gelecek. 

Genel Başkan  Kılıçdaroğlu açılış konuşmasında Enis Berberoğlu’nu unutmadı. Kılıçdaroğlu; “Adalet Kurultayı’ndan  Enis Berberoğlu’na adaletli selamlar gönderiyoruz.”dedi.

Adalet Kurultayı’nı açılış konuşması ile başlatan Genel Başkan Kılıçdaroğlu; “Bu kurultayın Çanakkale’de olmasının bir anlamı var. İnsanlarımız arasında ayrım yapmıyoruz, toplumda gerginlik kavga istemiyoruz. Bu ülke için kanını, canını veren herkese şükran borçluyuz. Adalet içinde hep birlikte huzur içinde yaşayacağız. İnsanlık tarihi adalet mücadelesi ile geçmiştir, bundan sonra da geçecektir. Darbe girişimine karşı duran, savuşturan milletvekillerine ve gazilerimize de şükran borçluyuz. Bu ülkede demokrasiyi sahiplenen herkese şükran borçluyuz. İki tane 15 Temmuz darbesi var. Bu ülkede 20 Temmuz darbesine de karşıyız, o darbecilerin hepsine de karşıyız.”dedi.

“Enis Berberoğlu’nun tutuklanması bardağı taşıran son damla oldu”

Enis Berberoğlu’nu da unutmayan Genel Başkan Kılıçdaroğlu; “Hak, hukuk ve adalet diye Ankara’dan İstanbul’a yürüdük. Enis Berberoğlu’nun tutuklanması bardağı taşıran son damla oldu. MİT TIR’ları meselesi, Enis Berberoğlu tutuklandı. Sormak gerekir bütün dünyanın bildiği bir konu nasıl devlet sırrı sayılır. Enis Berberoğlu bugün cezaevinde, Enes Berberoğlu’na Adalet Kurultayı’ndan adaletli selamlarımız gönderiyoruz. Onlar da biliyor ki bu ülkede hak, hukuk ve adalet yok. Biz adaleti yeniden tesis etmek için yürüdük. Bu ülkede bir kişinin değil, 80 milyonun adalete susamışlığı var. Adalet yürüyüşümüze aynı azim ve kararlılıkla devam edeceğiz. Hak aramamızı yasaklıyorlar, bu mudur adalet? Öğretim üyesisiniz, profesörsünüz bir KHK ile işinizden olmuşsunuz, hakkınızı arayacağınız yer bırakmamışlar. Bu mudur adalet? 20 Temmuz darbesini her yerde dillendireceğiz. 20 Temmuz bir sivil darbedir.”dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, konuşmasının bitmesinin ardından,  Milletvekili Muharrem Erkek’in annesinin cenazesine katılmak üzere Merkez’e gelecek.

 , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com