CHP’li Kadınlardan Ata’ya Vefa

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün maneviyatının ve büstlerinin saldırıya uğradığı son günlerde, CHP Çanakkale Kadın Kolları örnek bir organizasyon gerçekleştirerek, Çan Söğütalan Köyüne Atatürk Büstü hediye etti.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP Kadın Kolları MYK üyeleri, CHP Çanakkale Kadın Kolları Başkanı Nuran Bingöl ve kadın kolları örgütlerinin katılımıyla, Çan Söğütalan Köyüne hediye edilen Atatürk büstünün açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse şunları ifade etti:

“26-29 Ağustos tarihleri arasında, Çanakkale’nin ruhuna uygun bir adalet kurultayı gerçekleştireceğiz, bu nedenle Çanakkale’ye geldim. Fakat CHP Çanakkale Kadın Kollarımızın ayrıca davetiyle çok anlamlı bir görev için bir gün önce Çanakkale’ye geldim. Son zamanlarda bizi var eden ve bu ülke topraklarının her damlasında izi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e karşı ciddi bir itibarsızlaştırma çabası var ve gün geçtikçe artıyor. Atatürk’ün büstlerine saldırıların olduğu günlerde bu organizasyonlar çok kıymetli. Böyle bir talebi olduğu Çan Söğütalan’lı vatandaşlarımıza, bu projenin mimarı olan muhtarımıza ve bu talebi yerine getiren kadın örgütlerimize çok teşekkür ederim. Çünkü izlerini silmeye çalıştıkları, bu ülkenin yetiştirdiği en yüce değer ve en büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bizim neslimiz Atatürk öğretileri ile yetişti ama şu anda farklı uygulamalar ile Atatürk’ü silmek istiyorlar. Atamızın izlerini ve eserlerini silmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Çünkü birlikte olduğumuz sürece, bizim köyümüze de Atatürk büstü yapılsın diyenlerin çoğaldığı sürece Atatürk’ün izlerini kimse silemeyecek buna asla izin vermeyeceğiz. Ayrıca Atatürk’ü eğitim müfredatından da silmeye çalışıyorlar ama sildirmeyeceğiz. Bizler geleceğimize ve çocuklarımıza Atatürk’ün devrimlerini her koşulda anlatmaya devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ışığında ve onun devrimleri yolunda çocuklarımız yetişecek ve büyüyecek. Türkiye Cumhuriyeti, zengin sofralarında ve birilerinin önünde eğilerek kurulmadı. Devletimiz, kanla ve gözyaşı ile kuruldu.”

Köse’nin ardından konuşma yapan İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl ise referandum sürecinde söz verdikleri Söğütalan köyüne Atatürk büstünü yaptırabilmiş olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti. Köyün kadınlarının isteği ve büyük desteği ile yapılan büstün açılışına katılan herkese canı gönülden teşekkür etti.

Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse konuşmasının ardından, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl, Kadın Kolları Üyeleri, Söğütalan köyü muhtarı Ramazan Kocabıyık, köy kadınları ve çocuklarının katılımıyla Atatürk büstünün açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla program tamamlandı.

Eylem Gözeldere

 , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com