“Aktürk milli gururumuzdur”

5 sene önce Spor
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İÇDAŞ A.Ş. çatısı altında emeğini ortaya koyan milli güreşçi Feyzullah Aktürk, erkekler serbest stil 120 kiloda bronz madalya kazanarak, dünya üçüncülüğüyle Türk milletinin gururu oldu.

Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran Feyzullah Aktürk, erkekler serbest stil 120 kiloda bronz madalya kazandı.

İÇDAŞ A.Ş. yazılı bir açıklama ile duyduğu gururu ifade ederek; “Milli sporcumuz Feyzullah Aktürk’ün başarısı ile gurur duymaktadır. Feyzullah Aktürk’ün daha yüksek başarılara erişerek, ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracağına inancımız tamdır.  Finlandiya’nın Tampere kentindeki Gençler Dünya Güreş Şampiyonası’nda mindere çıkan Feyzullah Aktürk, İÇDAŞ A.Ş. tesislerinde arkadaşları tarafından alkışlarla karşılanmıştır. 120 kiloda mindere çıkan milli güreşçimiz Feyzullah Aktürk, bronz madalyası ile İÇDAŞ A.Ş.’nin tesislerinde hatıra fotoğrafı çektirerek gurur tablomuzu ebedileştirmiştir.”dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan Feyzullah Aktürk için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Finlandiya’nın Tampere kentinde düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda erkekler serbest stil 120 kiloda bronz madalya kazanan Feyzullah Aktürk’ü kutluyorum. Aldığı madalyayla bizlere büyük gurur ve mutluluk yaşatan milli sporcumuzun gelecek organizasyonlarda daha büyük başarılar kazanacağına inanıyorum. Uluslararası organizasyonlarda ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında emeği geçen herkese şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Devam eden Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda mücadele edecek olan tüm sporcularımıza başarılar dilerim.”

Haber Merkezi

 


Çanakkale dünya-güreş-şampiyonası feyzullah-aktürk içdaş içdaş-spor-klübü Bu haber 26/08/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 180 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com