“Adalet Anıtı dikerek göle maya çalıyorlar”

Çanakkale Milli İrade Platformu tarafından CHP tarafından 26-29 Ağustos tarihlerinde Çanakkale’de düzenlenen Adalet Kurultayı hakkında basın açıklaması yapıldı.

Platform tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Milli mücadelenin dönüm noktası Çanakkale, birlik ve beraberliğin sembolü olarak anılırken, terör örgütleriyle yan yana yürüyenler tarafından bu görüntü bozulmak istenmektedir. Bir milletvekilinin, devlet sırrını ifşa etmesi sonucu aldığı mahkûmiyet kararını protesto etmek için, sözde Adalet Yürüyüşü yapan Ana Muhalefet partisi Genel Başkanı, bu yürüyüşte kendisine eşlik edenler sayesinde amacını açık etmiş, gözler önüne sermişti. Adalet diyerek terör örgütlerinin temsilcileriyle yan yana yürümekte beis görmeyenler, şimdi de şehitler diyarı Çanakkale’mizde sözde bir kurultay düzenlemektedir.

Aldığımız duyuma ve edindiğimiz bilgilere göre de, bu kurultay sonrası ilimizde Adalet Anıtı yapılmak istenmektedir. Çanakkale; bağımsızlığın en şanlı direnişi, birlik ve beraberliğin en güçlü çimentosudur. Ne yaparsanız yapın, bunu bozamayacaksınız. Bugün adalet anıtı peşinde koşanlar; Şehitler diyarı diyerek övündüğümüz Çanakkale’mizde Cumhuriyet’in ön sözünü yazan 250 bin şehidimizin anısına dair şehirde bir anıt veya bir alan yoktur. 15 Temmuz’daki şanlı direnişin anısına iskele meydanına 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi ismi verilmemiştir.

Ayrıca 60 yıldır Çanakkale’yi yöneten zihniyet, İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un anısının da yaşatılacağı bir yer bulamamıştır. Şimdiye kadar yapması gerekeni yapmayanlar, sözde adalet anıtı dikerek, suya imza atıp göle maya çalmak istiyorlar.”

“ŞEHİTLERİMİZİ DAHA FAZLA İNCİTMEYİN”

“Biz buradan Çanakkale Milli İrade Platformu temsilcileri olarak CHP’ye ve temsilcilerine sesleniyoruz: ‘Adalet için anıt yapılacak yer arıyorsanız, biz size yol gösteririz, Nasıl olsa yürümeye de alıştınız, İstanbul Adalet Saray’ına gidin, o anıtı makamında katledilip şehadete yürüyen Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın makamına yapın, O anıtı sizin bu gün burada demokratik bir şekilde kurultay yapmanız için, Ülkemizin Karanlık geceden aydınlığa ulaşması için daha da önemlisi VATAN için 249 şehidin katillerinin yargılandığı mahkemelerin önlerine yapın, Kontrollü yürüyüşünüz ve Kontrollü Kurultayınız ile sindire sindire demokrasiyi yaşadığımız ülkemize operasyon çekenlere, varlığımıza ve birliğimize kast edenlere baston olup, Aziz şehitlerimizi daha fazla incitmeyin.'”

Haber Merkezi

 

 , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com