Hoşgeldin Bayram Trafiği

Bakanlar Kurulu kararı ile idari izin kullandırılarak süresi 10 güne çıkarılan Kurban Bayramı için trafik yoğunluğu başladı. Çanakkale şehir içi ulaşım dün itibari ile kilitlendi. 

30 Ağustos Zafer Bayramının resmi tatil olması ve 31 Ağustos Kurban Bayramı arifesi olması sebebiyle Bakanlar Kurulu kararı ile bu yıl Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olarak açıklanmasının ardından vatandaşlar dün itibari ile tatil için yollara düştü. Yaz aylarında zaten her Cuma günü Çanakkale Feribot İskelesi hattında yaşanan trafik yoğunluğu, Kurban Bayramına çıkanlar ve 116. Jandarma Alay Komutanlığında dün yapılan yemin töreni için şehir dışından Çanakkale’ye gelenlerle tam bir keşmekeş haline geldi. İskele hattında oluşan yoğun trafiği azaltmak adına şehir içi ulaşımı sağlayan toplu taşıma araçlarını kullanan kentli mağduriyetler yaşadı. 116. Jandarma Alay Komutanlığında gerçekleştirilen yemin töreni için şehir dışından gelen ve tören sonrası Çanakkale’ye gelmişken Şehitlikleri de görmek isteyen asker ailelerinin araçları ve Kurban Bayramı için yollara düşen vatandaşlarının araçlarının oluşturduğu araç kuyrukları metrelerce uzadı.

BAZI YOLLAR DUBALARLA KAPATILDI

Yoğun trafiğin önüne geçmek ve feribot yoğunluğunu azaltmak isteyen trafik polisleri İskele Meydanındaki kavşağın bir bölümünü emniyet şeridi ile araç trafiğine kapattı. Trafik polisleri Kayserili Ahmet Paşa Caddesi üzerinden gelen ve Gelibolu Yarımadasına geçmek isteyen araçları Çanakkale Belediye Binası önündeki kavşaktan dönüp gelmeleri için yönlendirdi. İnönü Caddesinden Demircioğlu Caddesine bağlanan yollar ise trafik ekipleri tarafından dubalar ile kapatıldı.

Engin Ören, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com