Darısı Çanakkale’nin Başına

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biga Belediyesi tarafından kent trafiğinin yoğun olduğu bir bölgeye projelendirilen 8 katlı otoparkın temel atma töreni gerçekleştirildi.
Biga Belediyesi tarafından projelendirilerek ihaleye çıkarılan, yapımını Gürbüz İnşaat’ın inşaatın üstlendiği “Biga Belediyesi Katlı Otoparkı” için temel atma töreni düzenlendi. Toplamda 9 bin 542 metre kullanım alanı ve 289 araç kapasiteli olacak olan otoparkın 250 günde bitirileceği belirtildi. Otoparkın ihale bedelinin 6 milyon 844 bin olduğu dile getirildi.
Sakarya Mahallesi’nde iki sokağın birleştiği bir konuma inşa edilen otoparkın, rant getirici bir şey yerine otopark olarak inşa edilmesi vatandaşın takdirini topladı.

CHP’Lİ BAŞKANLAR BİR ARADA
Beton atma törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, CHP ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

IŞIK’TAN ÇALIŞMAYA DEVAM SÖZÜ
Açılış konuşmasını yapan Biga Belediye Başkanı Işık, otoparkın tamamlandığında çevreye uygun yapısı ile modern bir görünüme sahip olacağını belirterek, inşaat öncesi alanda bulunan eski kültür sarayının içinde işyerleri bulunan esnaflara ait dükkanların metrekareleri korunarak esnafların mağdur edilmediğini ifade etti. Belediyenin tüm olanaklarını Bigalılar için kullanmaya devam edeceğini açıklayan Başkan Işık, Biga için çalışmaya devam edeceklerinin sözünü verdi.

BİNGÖL’DEN TEBRİK
CHP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yerine, törene örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP’li belediyelerin sosyal hizmet anlayışında olduğunu ve tüm hizmetlerin halka yönelik yapıldığını belirterek Başkan Işık’ı Biga halkına yaptığı hizmetlerden dolayı tebrik etti.

İLÇEDE VAR İLDE YOK
Biga’ya inşa edilmeye başlanan 8 katlı otopark, akıllara Çanakkale’de niye katlı otopark inşa edilmediği sorusunu getirdi. 2017 Ocak ayında İsmetpaşa Mahallesi Göktürk Sokak’ta toplam 5 bin 473 metrekarelik 2 parsel üzerinde yer alan bir alanda katlı otopark ve iş merkezi inşa edilmesi için Çanakkale Belediyesi ve Kale Bayar arasında anlaşma imzalanmıştı. Atakan Alkış

 


açılış biga bülent öz Çanakkale ismail ışık kent-trafi ömer faruk mutan otopark Bu haber 25/08/2017, Cuma günü yayınlandı, 227 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com