Biga’da Ekonomiye Değer Katanları Ödüllendirildi

Biga Ticaret ve Sanayi Odasının yeni hizmet binasında düzenlenen “Ekonomiye Değer Katanlar” başlıklı törende 2015-2016 yıllarında Kurumlar Vergisi rekortmeni olan şirketler ödüllendirildi.

Odanın yeni hizmet binasının açılışının da yapıldığı törene, Çanakkale Valisi  Orhan Tavlı,  AK Parti Grup Başkanvekili  Bülent Turan,  Çanakkale  Milletvekili Ayhan Gider,  Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan,  Biga Belediye Başkanı  İsmail Işık,  Çanakkale Savaşları  Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Şadan Doğan ve Meclis Başkanı Eşref Temiz, Biga Ticaret Borsası Başkanı Mesut Okyay ile iş adamları katıldı.

Törende bir konuşma yapan Rifat Hisarcıklıoğlu, Biga’da iki hayırlı iş için bulunduğunu hizmet binası açılışı ile  Biga ekonomisinin yıldızlarını ödüllendireceklerini söyledi. Biga-Bandırma demiryolunun bir an önce yapılmasını istediklerini belirten Hisarcıklıoğlu, “Çünkü burada bir sanayi var.  Türkiye’nin en büyük 500 Şirketi arasında 6 tane Bigalı hemşerimiz var.  Türkiye’nin en büyük 500 Şirketi arasında 6 tane Bigalı var. Geçen sene bu beşti, bu sene altı oldu. Neredeyse her sene bir tane artırarak götüreceksiniz. O zaman bizim demiryoluna bağlanmamız çok önemli. Sanayi tüccar ne ister? Demiryolu, karayolu deniz yolu bağlantısı ile hava yolu bağlantısı ister. Karabiga Limanına yolcu, yük taşıma uygun hale getirilmesi,  Biga’nın ufkunu açacak.  Biga’ya çağ atlatacak” diye konuştu.

Ardından söz alan Vekil Ayhan Gider ise, “Artık modern dünyada devletler artık büyük ve gösterişli binalarıyla anılmıyorlar. Onlar eskide kaldı. Artık devletler kendi içlerinde oluşturabildikleri markalar ile anılıyorlar. Tüm dünya devletleri, hatta bir çok büyük şehir artık o markalar ile akla geliyor. Biz de milletvekilleri olarak gittiğimiz uluslar arası arenalarda çıkarabildiğimiz markalarla övünüyoruz. Biga bir ilçe ama çok ilçe gibi de değil. Ne ticaret odasıyla, ne iş hayatıyla, ne fabrikalarıyla, ne de içindeki vatandaşlarıyla ilçe gibi. Bu anlamda ben Bigalı olmaktan da gurur duyuyorum.” dedi.

Daha sonra, 2015’te ve geçen sene ilçede Kurumlar Vergisi rekortmeni olan şirketlerin temsilcilerine, kazançları üzerinden yüksek düzeyde vergi ödeyip istihdam sağlayan, ihracat yapan ve 30 yılını dolduran üyelere ödülleri verildi. Sabih Can Durmuş, , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.