Ak Parti’li Vekiller Parion’da 

5 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider beraberindekiler ile Biga İlçesi’nde bulunan Parion Antik Kenti kazısını ziyaret ederek, incelemelerde bulundular.

Biga ilçesinde Kemer Köyü sınırlarında yer alan 2 bin 800 yıllık bir geçmişe sahip Parion Antik Kenti’ndeki arkeolojik kazılar 2005 yılında başlatılmıştı. Parion antik kentinde bu sezon 60 kişilik bilimsel ekip tarihi değerlerin gün yüzüne çıkarılması ve korunması amacıyla çalışıyor. Ak Partili Çanakkale Milletvekilleri kazı çalışmalarını yerinde görmek ve çalışmalar hakkında bilgi almak amacıyla geçtiğimiz Perşembe günü bölgeyi ziyaret ettiler. Vekiller ziyaret sonrası bölgede ki köyleri dolaştıktan sonra Biga’da Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’ne katıldılar.

Sabih Can Durmuş


akp AKP Çanakkale akp-çanakkale-il-başkanlığı ayhan gider biga bülent turan Çanakkale çanakkale-antik-kent incelemeler parion-antik-kenti ziyaret Bu haber 25/08/2017, Cuma günü yayınlandı, 161 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com