Genel Başkan Köse Adalete Davet Etti

Çanakkale’de 26-29 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan Adalet Kurultayı için kente gelen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP Çanakkale İl Başkanlığında, CHP Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl, CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder ve parti üyelerinin katılımı ile bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’nin Adalet Kurultayı için kente gelmesinin ardından CHP İl Başkanlığında yapılan basın toplantısında konuşma yapan Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl şunları dile getirdi: “Adalet yürüyüşünden sonra partimiz Adalet Kurultayını topluyor. Adalet Kurultayının bu topraklarda yapılacak olması bizim için ayrıca sevindirici bir durum. Bu topraklarda emperyalistlerin oyununu bozarak, savaşın seyrini değiştiren ve tarih sahnesine Anafartalar Kahramanı olarak geçen Mustafa Kemal’in doğduğu yerdir. Cumhuriyetin önsözü Çanakkale’de yazılmıştır. Adaletin olmadığı yerde özgürlük olamaz. Biz adaleti mumla arar duruma geldik. Umuyorum bu kurultayın güzel sonuçları olacaktır. Her gün bir meczup Atatürk heykellerine saldırırken biz kadın örgütü olarak Çan’ın Söğütalan köyünde bir Atatürk Büstü yaptırdık. Bugün onun açılışını hep birlikte yapacağız.”

Nurcan Bingöl konuşmasının ardından CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’ye çiçek ve seramikten yapılan martı şeklinde hediye takdiminde bulundu. Aldığı hediyeden duyduğu mutluluğu dile getirerek konuşmasına başlayan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse Çanakkale’nin kendileri ve Türkiye için önemine değinerek devam etti. Köse, konuşmasını şöyle sürdürdü:

20 TEMMUZ MEVCUT İKTİDARIN YAPMIŞ OLDUĞU DARBE GİRİŞİMİDİR”

“Bu ülkede 15 Temmuz gibi bir girişim yaşandı ama 20 Temmuz’da olağanüstü hal ilan edilerek ikinci bir darbe ile karşı karşıya kalınmıştır. Ülke, bu darbe girişimi bahane edilerek bugün KHK’larla yönetilmekte… 20 Temmuz mevcut iktidarın yapmış olduğu bir darbe girişimidir. Çocuk istismarından kadın cinayetlerine kadar, eğitimdeki adaletsizlikten mahkemedeki adaletsizliğe kadar yüzlerce adaletsizlik var bu ülkede… Bu ülkede barış içerisinde yaşamak varken neden bunları yaşıyoruz? Eğitim müfredatında yapılan değişiklikler, müftülerin nikah kıymasına yönelik tasarılar adaletsizliklerin arttığını gösteriyor. Müftülerin nikah kıymasına ihtiyaç yok. Medeni nikah Belediyelerde yapılır. Biz CHP’li kadınlar olarak medeni hukukun bize verdiği yetkilerden asla vazgeçmeyeceğiz. Şu anda ülkemiz adaletsizliğin en çok yaşandığı ülke konumunda olduğu için adalet arıyoruz.”

“BİZ ADALET ARIYORUZ ATLETLE İŞİMİZ YOK”

“Genel Başkanımızın atlet ile çekilmiş fotoğrafına taktılar. Anadolu insanı O. Biz adalet arıyoruz atletle işimiz yok. Bu ülkede adalet var neden arıyorsunuz diyemiyorlar. Meşru zeminlerde bulamadığımız adaleti sokaklarda aramak zorunda kaldık. Parlamento lağvedilmişse, milletvekillerinin söz hakkı ellerinden alınmışsa, halkın söz hakkı kısıtlanmışsa adaleti arayacak başka bir merci kalmamış demektir. Bir adalet yürüyüşü yaptık. Şimdi Çanakkale Ruhu ile bir Adalet Kurultayı yapacağız. Çanakkale ruhu yeniden yeşersin. Ülke bağımsızlığına yeniden kavuşsun diye bu ilde Adalet Kurultayı yapıyoruz. Biz sokakta mücadeleyi sürdürmekte kararlıyız. 26-29 Ağustos 2017 tarihlerinde tüm meselelerin konuşulacağı, partiler üstü bir kurultay yapacağız. 80 milyonun kendini orada hissedebileceği bir kurultay bu. Adalet Kurultayında adaletsizliğe uğrayanlar konuşacak. Bu kurultayda mahkemede adalet, devlette adalet, seçimde adalet, geçimde adalet, inançta adalet, yaşamda adalet ve medyada adalet olmak kaydı ile 8 ana başlık olacak. Tarihte ilk defa 50’nin üzerinde çalıştay bu kurulda yer alacak. Benim de söyleyecek sözüm var diyen herkes bu kurultaya gelsin. Adalet Yürüyüşü ile umudun tohumlarını ektik. Bu kurultay ile de o umudu yeşertmeyi planlıyoruz.”

Engin Ören, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com