15 dakikada Gökçeada

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bayram tatilini Gökçeada’da geçirmek isteyenlere ilk müjde GESTAŞ’dan geldi.

GESTAŞ, 28-29-30 Ağustos tarihlerinde Çanakkale’den Gökçeada’ya sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer düzenleyecek; Ada’ya ulaşım sadece 15 dakika sürecek. Çanakkale-Gökçeada arası tek yön 1 kişi fiyatı ise 99 TL olarak belirlendi.

BAYRAM ÖNCESİ 3 GÜN, GÜNDE 2 SEFER

10 günlük bayram tatili öncesinde Gökçeada’ya ulaşımda kolaylık sağlayacak deniz uçağı seferleri, 3 gün boyunca sabah akşam günde iki sefer olarak yapılacak. Çanakkale Havalimanı’ndan havalanacak deniz uçağı, 15 dakika gibi bir kısa yolculukla Gökçeada Havalimanı’na inecek. 28 Ağustos Pazartesi, 29 Ağustos Salı ve 30 Ağustos Çarşamba günleri saat 09.15’te Çanakkale’den havalanacak deniz uçağı, 09.30’da Gökçeada’da olacak; 09:45’te tekrar Gökçeada’dan kalkacak. Akşam seferleri ise 15.15’te Çanakkale’den, 15.45’te Gökçeada’dan yapılacak. Çanakkale-Gökçeada arası tek yön 1 kişi fiyatı 99 TL olarak belirlendi.

ÖNCE İSTANBUL, BAYRAMDA GÖKÇEADA, ŞİMDİ SIRA İZMİR’DE

Çanakkale’ye ulaşımda önemli bir alternatif olması için başlatılan, kamu yararı gözeterek cazip fiyatlarla gerçekleştirilen deniz uçağı seferleri, kısa sürede Çanakkale halkından büyük ilgi gördü. İstanbul ile Çanakkale arasını 45 dakikaya düşüren deniz uçağı seferleri, yüzde 90’ı aşan doluluk oranlarına ulaşınca haftanın 3 gününden 5 güne çıkartıldı. Haftanın 5 günü yapılan seferlerde de doluluk oranı artarak devam etti. Son olarak Gökçeada seferi yapılacak deniz uçağına bayram sonrası yeni bir rota daha eklenecek. Büyük bir özveriyle, kamu yararını gözeterek deniz uçağı seferlerini Çanakkale’ye getiren, deniz ulaşımı faaliyeti olmasa da şehrin faydasına olacak hizmetlerde başrolü oynayan, sorumluluk ve görev alan GESTAŞ’ın bayram sonrasında Çanakkale-İzmir arasında seferler başlatacağı öğrenildi.

Haber Merkezi


bayram-tatili gestaş gökçeada Bu haber 24/08/2017, Perşembe günü yayınlandı, 158 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com