Vatandaşın talebi salçalık domatese

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Domatesin toptan alış fiyatında yaşanan düşüş nedeniyle domates üreticisinin zorda olduğunu ve bu nedenle domatesin tezgahlarda düşük fiyata satıldığını geçtiğimiz günlerde gazetemizin manşetinde duyurmuştuk. Domates fiyatlarındaki düşüş nedeniyle vatandaşlar Salı Pazarı’nda en çok salçalık domatese rağbet gösterdi…
Salı Pazarı’na gelen vatandaşların en çok tercihi fiyatlarında yaşanan düşüş nedeniyle domates oldu. Domates fiyatları pazarda 75 kuruş ile 2 buçuk lira arasında değişiyor. Pazardaki fiyatlar hakkında konuşan Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Meyve ve Sebze Bölümü Başkanı Mesut Burgin; “Şu anda domates ucuz, biberler ucuz, dolma yüksek, patlıcan harekete geçti. Havaların soğuması ile patlıcan fiyatları yükselecek. Sırık barbunya fiyatları yüksek, salata ucuzladı, üzüm fiyatları düştü. Kapya biber 10 gün sonra ucuzlayacak. Domates ucuz olduğu için vatandaşlar salçalık domatese ilgi gösteriyor” dedi. Domates fiyatlarına da değinen Burgin; “Domates bu paralara giderse çiftçi bu sene zarar eder. Bu sene domates eken köylü için zor” dedi.
Öte yandan Salı Pazarında bazı diğer sebze ve meyve fiyatları şu aralıklarda satıldı; şeftali 1 buçuk-2, karpuz 80 kuruş-1 lira, havuç 2-3, patlıcan 1 buçuk-2, kapya biber 2-3, maydanoz 1, Bayramiç beyazı 3, erik 3, salatalık 2-3 lira.

Atakan Alkış


Çanakkale cumpa domates ekonomi salçalık-domates Bu haber 23/08/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 255 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com