Onarılacak mı? Yıkılacak mı?

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Valiliği yanında bulunan eski İl Özel İdare Binasında yapılan depreme dayanıklılık testlerinin neticesinden sonra bina ya yıkılıp tekrar yapılacak yada güçlendirme çalışmaları yapılacak.

Kayserili Ahmet Paşa Caddesi üzerinde, Çanakkale Valiliği yanında yer alan eski İl Özel İdare binasının yıkılması gündemde. Şu an için içerisinde GESTAŞ Genel Müdürlüğü ve Tar-Koop Genel Başkanlığının yer aldığı binadan depreme dayanıklılık testleri çerçevesinde numuneler alındı. Hatırlanacağı üzere Haziran ayının ortalarında Eski Alman Sokağı üzerindeki bir binanın kentsel dönüşüm çerçevesinde yıkımı yapıldığı sırada eski İl Özel İdare binası zarar görmüş ve duvarları çatlamıştı. O tarihten sonra bir süre kullanılmayan bina daha sonra tekrar hizmete girmişti. Gelinen süreçte binanın tekrar boşaltılması söz konusu. Edinilen bilgiye göre binada yapılan depreme dayanıklılık testlerinin neticesinin gelmemesine rağmen binada ya güçlendirme çalışması yapılacak yada bina yıkılıp yerine yeni bir bina yapılacak. Binanın yakın bir süre içerisinde boşaltılması bekleniyor.

Engin Ören


Çanakkale deprem-testi il özel idaresi il-özel-idare-binası Bu haber 23/08/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 114 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com