Meczuplar Yıkıyor Kadınlar Dikiyor

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün heykellerine son zamanlarda yapılan çirkin saldırılara her kesimden tepki yağmaya devam ediyor. Manevi başkent Çanakkale’nin Cumhuriyet bekçisi kadınları ise köylere Atatürk büstü yaptırarak Atasına sahip çıkıyor.

Çanakkaleli Cumhuriyet Kadınları, destek veren erkekleri ile birlikte Atatürk büstü olmayan Çan Söğütalan köyüne el birliği ile bir büst dikerek, üzerine “Köylü Milletin Efendisidir” yazdırdı.

Ulu önderin hemşerileri olduğunu gururla söyleyen Söğütalan kadınları, referandum çalışmaları kapsamında köylerine gelen CHP İl Kadın Kollarından köy merkezlerine Atatürk heykeli yapılması isteğinde bulundu. Söğütalan Köyü Muhtarı ve CHP’li kadınların girişimi ile yapılan büstün açılışı ise bugün köy merkezinde geniş bir katılım ile yapılacak.

“BUNU KENDİMİZE GÖREV BİLDİK”

Konu ile ilgili gazetemize konuşan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl, kadınların böyle anlamlı bir istekte bulunmasının kendisini ayrıca mutlu ettiğini ifade etti. Bingöl, süreci şöyle aktardı: “Referandum sürecinde Çan Kadın kollarımız, Söğütalan köyünün eski çeşmesini onartmışlardı. O sebeple geniş katılımlı bir program kapsamında köye gittiğimizde köyün kadınları ve köy muhtarımız bizi çok güzel bir şekilde ağırladı. Milletvekilimiz Bülent Öz de bizimle birlikteydi. O gün Çan Söğütalan Köyü kadınları bizden Atatürk büstü isteğinde bulundu. Okulları kapandığı ve taşımalı sistemle eğitim aldıkları için Atatürk büstleri yoktu. Atatürk’ün hemşerisi olduklarını vurgulayarak köylerine bir büst yapılmasını çok istediler. Köyün kadınları istedi, biz de bunu kendimize görev bildik. Kadın kollarımızın tamamen öz kaynaklarıyla bir büst yaptırdık.”

GENEL BAŞKAN KÖSE AÇILIŞA ÖZEL GELİYOR

Köyden, referandumda ‘Hayır’ oyunun fazla çıkmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek konuşmasına devam eden Bingöl, “24 Ağustos’ta (bugün) da bu referandumda dimdik duran köyümüze yaptırdığımız büstün açılışını yapacağız. Kadın Kolları Genel Başkanımız Fatma Köse de Adalet Kurultayından 2 gün önce sadece bu açılış için özel gelecek. Köyün kadınları ile birlikte güçlü bir katılım ile açılışımızı yaptıktan sonra oraya has özel bir pilavımızın ikramını yapacağız. Bu anlamlı açılışa herkesi bekliyoruz.” diye son verdi.

Eylem Gözeldere, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com