Makyajsız Güzel Görünmek Mümkün

5 sene önce Kadın
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Güzel görünmek için illaki makyaja ihtiyacınız yok. Sağlıklı ve ışıldayan bir cilt ile fondöten bile sürmeden güzel görünebilirsiniz. Makyajsız güzel görünmek pek de mümkün değil gibi görünse de bu yargınızı yıkmak için size özel bir yazı hazırladık.

Doğallık her zaman gündelik hayatta en iyisidir. Çok özel zamanlar haricinde ağır makyajlar yaparak farklı görünmek isteyebilirsiniz. Ancak hem cildinizi rahatlatmak hem de doğal güzelliğiniz ile insanları etkilemek istiyorsanız işte size makyajsız güzel görünmenin yolları…

Cilt Temizliği En Önemli Nokta

Cildiniz sağlıklıysa sizin görüntünüz de harika olur. Bu noktada cildinizi iyi temizlemiş olmanızın önemi büyüktür. Cilt tipinize göre güvendiğiniz ürünler ile düzenli olarak cilt temizliğinizi gerçekleştirin. Özellikle akşam yatmadan önce mutlaka cildinizi temizleyin. Sabah kalktığınızda aynada yüzünüzün ışıldadığını görebileceksiniz. Gün içerisinde cildinizde biriken kirleri yatmadan önce temizlemeniz rahat bir uyku çekmeniz için de iyi olacaktır.

Nemlendiricileri İhmal Etmeyin

Cildinizi temizledikten sonra düzenli olarak uygulamanız gereken bir diğer unsur da nemlendiricilerdir. Nemlenmiş ve parlayan bir cildiniz var ise zaten makyaj yapmak içinizden gelmez ve bu halinizle oldukça güzel gözükürsünüz.

Ancak bu uygulamayı da cilt temizlemesi gibi düzenli hale getirmeniz gerekmektedir. Makyaj yaparak sağlıksız cildinizi saklayabilirsiniz. Ancak o cilt sizin ve onunla bir ömür geçirmek zorundasınız. Bu nedenle sağlığınıza özen göstermeniz için her gece yatmadan önce mutlaka cildinizi temizleyin ve nemlendirin.

Göz Çevresini Unutmamak Gerekiyor

Çalışan kadınların çantalarında mutlaka gözaltı kapatıcıları bulunur. Gün içerisinde sürekli bilgisayar başında olmak veya yorgunluk gibi sebeplerle gözlerin altında koyuluklar oluşmasını kaçınılmaz kılar. Kapatıcılar ile bunu kapatabilirsiniz ama onlar hep ordadır. Kapatıcılara başvurmak yerine akşamları yatmadan göz çevrenize uygun olarak hazırlanmış kremler ile bakım yapabilirsiniz. Sabahları da güne başlamadan önce aydınlatıcı özelliğe sahip nemlendiriciler size yetecektir.

Yeterli Uyku Şart

Cildinizin ışıltılı bir görünüme sahip olması için günde mutlaka 7 saat uyumanız gerekmektedir. Yeterli uyumadığı takdirde bunun etkileri de direkt olarak cilde yansımaktadır. Özellikle gözaltındaki morluklardan şikâyetçi olanların günlük uykularını alarak güne devam etmeleri ile bu morluklar da yok olacaktır.

Haftada Bir Peeling

Cildinizdeki ölü derileri temizlediğinizde cildiniz de yenilenecektir. Daha canlı ve parlak bir görüntüye sahip olacaktır. Bunun için haftada bir peeling uygulaması yapmanız yeterli olacaktır. Ancak peeling konusunda da cilt tipinize uygun olanı seçmenizde fayda var. Hassas bir cildiniz var ise sert tanecikleri olan peeling maskeleri cildinize daha çok zarar verebilir.

Haber Merkezi

 


Çanakkale cilt-temizliği doğal-güzellik göz-çevresi kadın makyaj-sırları makyajsız-güzellik nemlendirici peeling Bu haber 23/08/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 289 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com