Gençler İstedi Turan Yaptı

Ayvacık Babakale’de yapımı tamamlanan spor tesisi açılışını gerçekleştiren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Bize buraya saha yapın biz başka köylere gidip gitmeyelim.” diyen gençlere istediklerini verdiklerini ifade etti.

Türkiye’nin en batısı olan Ayvacık Babakale’de, İskele Meydanına yapılan spor tesisi açılışı gerçekleştirildi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Kılıçdaroğlu’nun atletli fotoğraflarını eleştirdi. Fotoğraf vererek halkçı olunmaz şeklinde ifade eden Turan, “15 yıldan beri 11 seçim yaşadık. 11 seçimin tamamını hamd olsun kazanarak yolumuza devam ediyoruz. Bazıları atletle fotoğraf vererek, o garip fotoğrafı vererek güya halkı kafalamanın halkı kandırmanın yolunu arıyorlar. Adamın hayatında tek başarısı Ankara’dan İstanbul’a yürümek. İkincisi yok. Ama şimdi atletle beraber fotoğraf vermeye başlamış, niye? mütevaziymiş. Niye? halk adamıymış. Halk adamı fotoğraf vererek olmaz. Halk adamı Babakale’ye gelerek, çalışarak olur. Siz terör örgütleriyle yürüyeceksiniz, her türlü söyleme, yanlışa imza atacaksınız ama giyişinizden yola çıkarak halk adamı olacaksınız. Geçti onlar bu millet ne yaptığını gayet iyi biliyor. Bu millet kimin fotoğraf verirken usulen verdiğini kimin hakkını vererek verdiğini herkes biliyor. Raconu da o yüzden bu millet kesiyor. 15 yıldan beri raconun kıralını bu millet kesti şimdiye kadar. Yanlış yapana ‘dur’ dedi. 25’i 26 yaptırmadı. Neden? Çünkü hep aynı tarz at gözlüğü ile bakan, meseleyi değerlendiremeyen, yabancı güçler ağabeyleri başkanları yan baktığı zaman rahatsız olan insanlara halk buna evet der mi?” dedi.

Tesis hakkında konuşmalar yapan Turan, “Geçen sene bu zamanlarda köylerimizi gezerken, Babakale’ye geldiğimizde gençlerimiz bizimle ayrı çay içmeden sizi göndermeyiz demişlerdi. Oturduk caminin yanındaki kahvede çayımızı içtik. Dediler ki o zaman sayın vekilim hanlar, hamamlar, yollar yapılır ama bizim en batıda olmamızdan kaynaklı sıkıntılarımız var. En yakın futbol sahası 30-40 kilometre. Bize buraya saha yapın biz başka köylere gidip gitmeyelim. Demiştik ki o zaman bunlar ufak iş yaparız. O gün sözümüzü verdik. Belediye Başkanımızın öncülüğünde, desteğinde  bu güzel, mütevazi gençlerin içinde olan tesisi Babakale’ye kazandırdık. Mesele hak edene hakkını vermek” dedi.

Açılış programına, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Eceabat belediye Başkanı Adem Ejder, vatandaşlar ve partililer katıldı.

Haber Merkezi, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com