169 Hacı yola çıktı

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu ile hacca giden vatandaşlar için, Merkez Dumlupınar Camiinde uğurlama töreni düzenlendi.

Artvin İli Şavşat Müftüsü İrfan Şakak’ın kafile başkanlığında, 5 din görevlisi ve 169 hacı adayından oluşan Çanakkale-1.Kafile Mekke’ye gitti.

Hacı adayları, yakınları ve vatandaşların yoğun bir katılım gösterdiği, Kur´an-ı Kerim tilavetlerinin yapıldığı ilahi ve kasidelerin okunduğu uğurlama töreninde bir konuşma yapan İl Müftüsü Arif Gökçe; “Hac ruhunu kavramak lazım. Marifet insanın bedenini oralarda gezdirmek değildir. Onun için şu andan itibaren sabır elbisesini kuşanacaksınız, şu andan itibaren kafile halinde gidiyorsunuz. Mümkün olduğu kadar zikrin dışında konuşmayacaksınız. Şu andan itibaren şeytanın büyükleri sizi orada karşılayacak, sizi şaşırtmak için elinden geleni yapacak. Dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Sayın hacı adaylarımız, şunu da unutmayalım oralardaki vaktinizi iyi değerlendirin. Son dakikada eyvah demeyin. Bu gaflete düşmeyin. İbadetlerinizi mümkün olduğu kadar mübarek yerlerde gerçekleştirin. Allah haccınızı kabul eylesin.” dedi.

Dilek Akşen


çanakkale-hac çanakkaleli-hacılar diyanet-işleri hac-organizasyonu Bu haber 23/08/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 108 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com