CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun; “Adalet talebimiz her yere yayılacak”

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Çanakkale’ye gelerek, 26-29 Ağustos tarihlerinde Gelibolu Yarımadası’nda yapılacak “Adalet Kurultayı” hakkında açıklamalarda bulundu. Torun yaptığı konuşmada; “Çanakkalemiz’den adalet talebimiz her yere yayılacak” dedi.

26-29 Ağustos tarihleri arasında Gelibolu’da bulunan Kocadere kamp alanında gerçekleştirilecek Adalet Kurultayı’nı konuşmak üzere Çanakkale’ye gelen CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP il binasında CHP Çanakkale Milletvekilleri Bülent Öz ve Muharrem Erkek, CHP İl Başkanı Nejat Önder, CHP’li belediye başkanları, ilçe başkanları ve parti yönetimi ile bir araya geldi. Adalet Kurultayı amacıyla toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Torun, yaptığı konuşmada kurultay hakkında açıklamalarda bulundu…

“Çalışmalar başladı”

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun; “Alanımızı hazırlamaya başladık. Şu anda çalışmalar başladı. 26 Ağustos’ta alan kurultayımıza hazır hale gelecek. Sizlerin de de bildiği gibi bir ‘adalet yürüyüşü’ gerçekleştirdik. Ankara’dan İstanbul Maltepe’ye 435 km yürüdük. Binler, milyonlar bizimle yürüdü. Adalet talebimizi ilettik. Türkiye’de yaşanılan adaletsizliğe dikkat çektik. Bu gerçekten çok kabul gördü ve Türkiye’de adalet talep eden, hukuksuzluğa karşı çıkan herkes bu anlamda cesaret buldu. Üzerindeki bu korku ve endişeyi de bir tarafa bıraktı”

“Dört gün boyunca dolu dolu bir program gerçekleştireceğiz

Torun;  “Yapacağımız Adalet Kurultayı yürüyüşümüzdeki talep ettiğimiz adaletin bir açılımı. Yaklaşık 8 ana konuda ve 15-20’nü üzerinde farklı konularda Adalet talebimizi yineleyeceğiz. Öğleden önce ve sonra olmak üzere iki konu işleyeceğiz. Bu esnada da belli çalıştayımız olacak. Alan içerisinde de Türkiye’de yaşanılan adaletsizlikler ile ilgili hala hukukun gerçekleşmediği belli davalar ile ilgili hafıza sokağımı olacak, adalet kurumu olacak. Orada daha sonra Çanakkalemizde inşa edilmek üzere bir adalet anıtı yapacağız ve adalet için bir tuğlada sen koy diyeceğiz. Yüzyıllara hitap edecek Türkiye’de yaşanılan adaletsizliği simgeleyecek adalet anıtı da yapacağız.  Akademi ev bireysel çalışmalar olacak. Dört gün boyunca dolu dolu bir program gerçekleştireceğiz”

Çanakkale’nin hepimiz için özel bir anlamı var

Torun; “Türkiye’den dünyaya adalet talebimizi ifade etmiş olacağız. Buna katkıda bulunan il başkanım, milletvekillerim, başkanlarım ve tüm yöneticilerime çok teşekkür ediyorum. Büyük bir ahenk içerisinde çalışanlarımızı devam ettiriyoruz. Çanakkalemizden adalet talebimiz her yere yayılacak. Çanakkale’nin hepimiz için özel bir anlamı var. Hepimizin kalbinde, yüreğinde, beyninde özel bir yeri var. Özellikle Çanakkale’nin bu anlamda bu kurultayın yapılması özellikle hitap edildi. Geçmişte Çanakkale ruhu ile nasıl hareket etmişsek, Çanakkale ruhu ile bu ülkeyi kurtarıp Cumhuriyeti kurmuşsak, adalet talebimizi de Çanakkale’den ifade edip, adaletin gerçekleşmesi ve yerini bulması için çalışmalarımızı devam ettireceğiz”

“Yaşanılan adaletsizliği o anıt ifade edecek

Torun; “Adalet anıtının tasarımını Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen hazırladı. Anıtın görselini sergileyeceğiz. Daha sonra Çanakkalemizin uygun görülen bir yerinde o anıt inşa edilecek. O anıt üzerinde bütün katılımcıların ismi olacak ve tarihi bir değeri olacak. Bugünkü yaşanılan adaletsizliği o anıt ifade edecek. Çocuklarımız ayrın buraya geldiklerinde babalarının ismini orada görebilecekler. Anıtın böyle bir özelliği olacak. Merkezde olması önemlidir ve başkanımızın uygun gördüğü bir yerde o anıtı inşa edeceğiz” dedi.

Atakan Alkış, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.