TEKİRDAĞ RAKISI

Akşamcıların en çok tuttuğu rakıydı. Hele İmbik ortası oldu mu, değme keyfine. AKP’nin meşhur, “Babalar gibi satırım” diyen Maliye Bakanı Unakıtan zamanında, satıldı. 17 Fabrika, 100 Milyon Dalarlık hazır stok, 30 Milyon dolarlık satışa hazır içki kolileri, kıdem tazminatı sıfırlanmış işçileriyle beraber 292 Milyon dolara, Limak-Özaltın-Çarmıklı-TÜTSAB yandaş, Candaş birlikteliğine satıldı. Daha sonra bu dörtlünün içendeki TÜTSAB, 3 müteahhit ile birlikte MEY şirketini kurdu. 292 milyon dolarak alınan TEKEL, 17 fabrikasına bir tek çivi çakmadan, 820 Milyon dalara, Amerikan Şirketi Teksas Pasific’e satıldı. Onlar da son olarak 2,5 Milyar dolara DİEGO şirketine sattı. Bu şirket, Türkiye’ye kaçak içki sokmaktan çok büyük miktarlarda ceza almıştı. Maliye Bakın Unakıtan, torba yasa ile bu şirkete af çıkarmıştı. Sonuçta 14 Ağustos 2017 tarihinde, DİEGO şirketi kar edemiyorum diyerek fabrikayı kapattı. Binlerce üretici, kamyoncu, nakliyeci, işçi işsiz kaldı. Hepiniz bilirsiniz. Fabrika Tekirdağ’ın ortasında, 100,000 dönüm çok değerli araziye sahip. Şimdi bu araziye, lüks konutlar yapılması için planlar yapılıyor. Bu bilgileri yazar Necati Doğru’nun köşesinden aldık. Memleketin köklü kuruluşları peşkeş çekilirken, bizler Organik Hoşaf ile uyutuluyoruz. Cambaza bak, cambaza!

NELER SATILMADI Kİ?

16.yılını kutlayan AKP, bakınız Türkiye’nin nelerini satmış. Türk Telekom. PETKİM. TEDAŞ. TÜPRAŞ. BORÇELİK. Seydişehir Alimünyum. Oymapınar Barajı. Eti Alimünyum, Kıbrıs Havayolları. SEKA ya ait tüm tesisler. Sümerbank. THY USAŞ. TDİ Trabzon Limanı. TDİ, Dikili Limanı, Kuşadası Limanı. ESGAZ, BURSAGAZ, ETİ Bakır, ETİ Gümüş, Eti Krom. TCDD Mersin Limanı. Adapazarı Şeker Fabrikası. Ereğli Demir Çelik Fabrikası, İskenderun Demir Çelik Fabrikası. Ereğli ve İskenderun Limanı. Yarımca Limanı. Yarımca Porselen Fabrikası. Kırıkkale Çelik Boru Fabrikası. TAKSAN. GERKONSAN. TZD Sakarya İşletmesi. Çayeli Bakır İşletmesi. KBİ Samsun İşletmesi. Amasya Şeker Fabrikası. Kütahya Şeker Fabrikası, Kütahya Gübre Fabrikası. Ataköy Otelcilik ve Marina. Daha neler, neler. Sırada At yarışları ve Milli Piyango var. Sata sata, bitirdik. Elimizde bir şey kalmadı. İşte alayla, valayla kutladıkları 16 yıl. İç borç. Dış borç had safhada. Anarşi terör, komşularla, dünya ile ilişkiler bitmiş. İşsizlik başına almış gidiyor. Vatandaş mutsuz. Ha babam ha.

ACICIK UCUNDAN

Olay Denizlinin bir köyünde geçiyor. Sarı Gelin’in kocası öleli iki yıl olmuş, hâlâ yas tutarmış. Sarı Gelin’in komşusu da dul bir erkekmiş. O da Sarı Gelin’le evlenmek istermiş. Günün birinde, Sarı Gelin avluda bazlama pişirirken, rahmetli kocası aklına gelmiş, başlamış ağlamaya: – Sarı Gelin’in pişirdiği bazlamaları kim yiyecek?
Çitin öte tarafından Sarı Gelin’i gözetleyen dul erkek komşusundan cevap gelmiş: – Ben, ben!.. – Sarı Gelin’in yanında kim yatacak?
– Ben, ben!.. – Sarı Gelin’e kim sarılacak? – Ben, ben!.. – Sarı Gelin’in yanaklarından kim öpecek? – Ben, ben!.. – Sarı Gelin’in beş yüz lira borcu var; kim ödeyecek? O devirde beş yüz lira çok para. Parası yok, pulu yok, beş yüz lira borcu nasıl ödesin bizim zavallı sevdalı, bakmış iş olacak gibi değil şöyle cevap vermiş: – Öyle berbat işe gelemem ben!.. Sağlıcakla kalınızBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com