Kentin nabzı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Haftanın ilk iş gününe yine renkli görüntülerle ile başlayan kentte, günün en kötü haberi jandarma bölgesinde çıkan yangın oldu.

Çanakkale hemen her günü dolu geçen bir kent olarak haftaya yine renkli görüntülerle başladı. Bir vatandaş, Havaalanı Kavşağından Cuma Pazarı istikametine doğru bisikleti ve atı ile görüntülendi.

Demircioğlu Caddesi’nden İskele istikametine doğru görmeye artık alışık olduğumuz gemi trafiği bu hafta olmayınca, kentlileri şaşırttı.  Önümüzdeki Cuma Gününden itibaren bu sakinliğin aranılacağı da aşikâr!

Park ve Bahçeler Müdürlüğü kadın çalışanları Cumhuriyet Meydanında çevre düzenleme çalışmasına devam etti. Yeni çiçeklerin dikileceği meydanda çalışan kadınlar sıcak havalara aldırış etmeden işlerini gün içinde bitirmeye çalıştı. Halk Bahçesinde ise çim biçme çalışmaları yapıldı.

Hasan Mevsuf Sokağında devam eden telefon hattı çalışmasından dolayı sokak bir süreliğine trafiğe kapatıldı.

Günün en kötü haberi öğle saatlerinde geldi.116. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığının eğitim sahası yakınlarında bulunan trafonun patlaması sonucunda trafonun yakınlarında bulunan otluk ve çalılık alanda yangın çıktı. Yangına neden olan trafo patlaması ile ilgili Valilikçe soruşturma başlatıldı.

Uzun yıllardır Çanakkale’de ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan Şöhret Ece isimli vatandaş ise hem işini yaptı hem de şen kahkahalar ile çevresindekileri neşelendirdi. Kendini bildiğinden beri bu işi yapan ve işini çok sevdiğini ifade eden Ece; “ Üç ayda bir engelli maaşı alıyorum bir de ayakkabı boyuyorum. Geçinmeye çalışıyorum.”dedi.

Sıcak havalardan bunalan bir kedi ise kutu içerisinde uyumayı tercih etti.

Dilek Akşen


Çanakkale cuma-pazarı havaalanı-kavşağı jandarma-bölgesi kentin-nabzı Bu haber 21/08/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 237 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com