Hilton Oteli 2018’in Sonuna Hazır

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Atatürk Caddesi Yeni Vali Konağı yanında, inşasına yaklaşık olarak 2 yıl önce başlanan Hilton Otelinin, 2018’in Ekim ayında açılması planlanıyor.

Parktec Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapımına yaklaşık 2 yıl önce başlanan Double Tree by Hilton Oteli’nin planlanan tarihe açılışının yetişmesi için çalışmalara Kurban Bayramı sonrası hız verilecek. Geçtiğimiz aylarda otel inşaatında kullanılacak özel malzemelerin yurtdışından tedarikinin beklenmesi nedeniyle yavaşlayan inşaat, şu an ki süreçte de revizyonlarla alakalı bir yavaşlama sürecine girdi. Gerek değişen yönetmelikler gerekse Hilton markasına yakışan bir bina olması nedeniyle inşası normalden daha uzun süren binanın 29 Ekim 2018 tarihinde açılması planlanıyor.

KURBAN BAYRAMI SONRASI ÇALIŞMALAR HIZLANACAK

Edinilen bilgiye doğrultusunda, toplamda 153 oda, 8 adet toplantı salonu ve SPA merkeziyle 15 bin metrekare alan üzerine inşa edilen binanın yüklenici firması Parktec, Kurban Bayramından sonra 5 adet taşeron firma ve 150 kişilik bir çalışan kadrosu ile inşaatı hızlandırarak 29 Ekim 2018 tarihine kadar binayı açılışa hazır hale getirecek. Şu an için binanın içindeki duvarlara sıva atma çalışmaları sürüyor. Hilton markasının dünya çapında büyük bir marka oluşu, Çanakkale’ye yapılan bu otelin çok özel ve adından söz ettirecek bir proje olarak yapılıyor olması inşaatın zaman zaman yavaşlamasına neden olan etkenler arasında gösteriliyor. Gelinen süreçte bina ile ilgili yüklenici firma ile Hilton’un revizeler konusunda görüşmeler halinde oldukları biliniyor. Dış cephe için iskele malzemelerinin tümünün geldiği ve Kurban Bayramı sonrası inşaat çalışmalarının büyük bir hız kazanacağı ise yine edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Engin Ören

 


Çanakkale hilton-otel hilton-otel-inşaatı Bu haber 21/08/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 303 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com