Festivalde Korkutan Kaza

Bu yıl ilk kez düzenlenen Umurbey Havacılık Festivali Troy Air Fest’in son gününde yürekler ağza geldi. Ultralight tipi hafif uçak şu an bilinmeyen bir nedenle, iniş yaparken takla attı. Bir pilot yaralandı. Olası kazalara karşı bölgede hazır olan AFAD duruma anında müdahale etti.

Umurbey Havacılık Festivali’nin son gününde yürekler ağza geldi. Ultralight tipi hafif motorlu uçak deneme uçuşundan iniş yaparken takla attı. Kaza sırasında uçakta sadece pilot Mustafa Gürer bulunuyordu. Pilot Gürer yaralandı, hastaneye kaldırıldı. Festival boyunca yüzlerce çocuk sivil havacılığı tanıtmak amacıyla uçuşa alındı. Kazanın olduğu sırada uçakta çocuk olmayışı büyük bir felaketi önledi.

Olası kaza ve acil durumlara karşı festival alanında bulunan Çanakkale AFAD arama ve kurtarma ekibinin müdahalesi ile uçaktan yaralı olarak çıkarılan pilot, gerekli sağlık kontrollerinin yapılması için sağlık ekiplerine teslim edildi.

AFAD ekibince uçağın düştüğü bölge emniyet şeridi ile çevrilirken olay yerinde bulunan Çanakkale AFAD İl Müdürü Levent Yılmaz; AFAD arama ve kurtarma ekibince olaya hemen müdahalede edildiğini, yaralı olarak uçaktan çıkarılan pilotun sağlık durumunun iyi olduğunu, pilotun olası kafa travmasına karşı sağlık ekiplerince müşahede altında tutulduğunu ve uçağın düşme nedeni ile ilgili araştırma başlatıldığını ifade etti.​

Haber Merkezi

 , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com