Kepez’de Gençlik Kolları Kongresi

Ak Parti Kepez Gençlik Kolları kongresi geçtiğimiz hafta son mesai günü Kepez Uygulama Oteli’nde, gerçekleştirildi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş’ın üst düzey yetkiyli olarak katıldığı kongreye bazı belediye başkanları da katıldı.

Çan Belediyesi Başkanı Abdurrahman Kuzu, İl Başkanı Yeşim Karadağ, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı Kaya, Çanakkale Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacaonoğlu ile çok sayıda katılımcı eşliğinde gerçekleştirilirken, Kepez Belde Başkanı Alper Altınok’un katılmayışı dikkat çekti.

Ak Parti Kepez Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi tek aday ile gerçekleştirildi. Kepez’de geçen dönem gençlik kolları başkanı olan Sercan Tan yeniden bu göreve seçildi. Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan kongre heyecanı Divan Kurulu’nun seçilmesiyle devam etti. Genç katılımcıları yetersiz bulan Bülent Turan kendi partisindeki mızmızları ve bugüne kadar mevcut belediyeye karşı tek bir eleştiride bulunmayanları affetmeyeceklerini belirtti. Turan, önümüzdeki günlerde Çanakkale’de gerçekleştirilecek olan Adalet Kurultayı üzerinden CHP’ye yüklendi. Yaklaşık 20 dakikalık uzun bir konuşma yapan Bülent Turan’ın konuşmasından satır başları şöyle, “Bugün sanırım hafta içi olmasından dolayı az katılım var gibi. Kepez bulunduğu konum, sahip olduğu yüksek nüfus gibi önemli artıları ile kesinlikle ilçe olmayı hak ediyor. Bizim imam hatiplilerimiz ezilirken, bizim bacılarımız kıyafetleriyle dışlanırken hiç adalet demeyenler ne zaman fetöcülerin ayağına basıldı, fetöcüler mahkemelerde hesap vermeye başladılar, hiç adalet demeyenler asfalt boyunca yürümeye başladı, adalet demeye başladılar. Bugüne kadar benim derdime adalet istemeyenlerin, bu milletin derdine yıllardan beridir adalet istemeyenlerin fetö ile ilgili verilen mücadeleden sonra adalet demeleri ibretlik bir meseledir. Şu anki CHP asla Gazi Mustafa Kemal’in kurup büyüttüğü CHP değildir. O CHP emekçiydi, o CHP milliyetçiydi, o CHP halkçıydı bu CHP değil. Genel başkanları bile kongre ile değişmedi. Bir gün kalktık kaset macerası var. İkinci gün genel başkan değişti. Bunu birileri yaptı. Genel başkan değişmesi lazım dedi ve değişti. Bunu CHP’li yapmadı. Birileri yaptı. Biz fetö ile kavgamızda bir baktık ki bizim yanlış dediğimizin CHP yanında yer aldı. En son yürüyüşlerini yaptılar” dedi. Turan konuşmasına Kepez ile ilgili yaptıkları hizmetler hakkında bilgi vererek son verdi.

Sabih Can Durmuş, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com