Halka açık Taekwondo Şampiyonası

5 sene önce Spor
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Taekwondo İl Temsilciliğinin faaliyet programında yer alan Bahar şenlikleri Trakya Taekwondo Şampiyonası Çağlar Kaynak Basket Sahasında gerçekleştirildi.

Çanakkale Taekwondo İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Bahar şenlikleri Trakya Taekwondo Şampiyonası müsabakaları halka açık bir şekilde Çağlar Kaynak Basket Sahasında gerçekleştirildi.

Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık; “Her yıl düzenli olarak yapmış olduğumuz Bahar şenlikleri Trakya Taekwondo Şampiyonası’nı gerçekleştirmek üzere buraya toplandık. Bu şampiyonaya 105 sporcu, 13 kulüp katıldı. Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Edirne ve Çanakkale’den sporcularımızı burada ağırlıyoruz.  Bu şampiyonaların amacı sporcularımızı geliştirerek onları Türkiye Taekwondo Şampiyonası ve Avrupa’da yapılacak şampiyonalara yetiştirmektir. Bunu da gerçekleştiriyoruz. Şimdi Milli Sporcumuz Zeynep Taşkın ile birlikte 25-28 Ağustos tarihleri arasında Mısır’da yapılacak olan Dünya Taekwondo Şampiyonası’na katılacağız. Çanakkale’mizi ve ülkemizi gururla temsil edeceğine inanıyorum. Güzel bir atmosfer içerisindeyiz. Açık havada yapmamız da Taekwondo’nun halk arasında kırıcı bir spor dalı olarak bilindiği yargısını yıkmaktır. Bu bedenen ve ruhen yapılan bir spordur bunu burada ispatlıyoruz. Zaten sporcularımızın sakatlanmamaları koruyucuları var. Sporcular kıyasıya bir mücadele veriyorlar.”dedi.

Dilek Akşen

 


bahar-şenlikleri çağlar-kaynak-basket-sahası Çanakkale taekwondo trakya-şampiyonası Bu haber 20/08/2017, Pazar günü yayınlandı, 360 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com