Gözler kreşlere çevrildi

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İzmir’in Çiğli ilçesinde, kreşe giden 3 yaşındaki Alperen Sakin uyuya kaldığı serviste unutulunca, havasızlıktan hayatını kaybetti. Yaşanan bu üzücü durum üzerine gözler kreşlere ve servis firmalarına çevrildi. ATAM Kreş Müdürü İsmail Açar ve Kaptantur Firma Sahibi Nihat Kaptan kurumlarda yaptıkları uygulamaları gazetemiz ile paylaştı.

Yaşanan acı olayın ardından kreşlerde ve servis firmalarındaki uygulamalar merak konusu oldu. Bütün kreşler ve anaokulları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul öncesi eğitim kurumları yönetmeliğine büyük ölçüde uymak zorunda olduğu belirtildi. Ayrıca her okul öncesi kurumu yılda en az iki defa Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı müfettişlerin teftiş ettiği öğrenildi. Çanakkale’de faaliyet gösteren ATAM Kreş’in müdürü İsmail Açar ve Kaptantur’un işletmecisi Nihat Kaptan, kurumlarda yaptıkları uygulamaları gazetemiz ile paylaştı:

“ÇOK HASSAS DAVRANIYORUZ”

3-6 yaş arası 100 öğrencinin eğitim gördüğü ATAM Kreş’in müdürü İsmail Açar; “3-6 yaş arası çocukların eğitimi çok hassas bir konu. Çünkü aileler can parçalarını bize emanet ediyorlar. Çocuk servise bindiği, aileden ayrıldığı andan itibaren bizim sorumluluğumuzdalar. Bunun için biz personellerimiz ve Belediye olarak çok hassas davranıyoruz. Servislerimiz sürekli denetim altında oluyor. Velilerimiz arıyorlar bilgileri veriyoruz. Servis geldiği zaman öğretmenlerimiz çocukları teslim alırlar, yoklamalarını anında yaparlar. Hangi çocuk gelmedi, gelmeyen çocuk niye gelmedi, neden gelmedi sorularını sormak için ailelerine ulaşırız; önceden aile bilgi vermiş mi diye teyit edilir. Teyitler yapıldıktan sonra faaliyet başlar. Servis ablalarımız ve şoförlerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Bu işin hassasiyetinin farkında olduğumuzdan dolayı sürekli kontrol altında tutmaya çalışıyoruz” dedi.

“HER GÜN ARAÇLARIMIZI TAKİP EDİYORUZ
Çanakkale Merkez ve Kepez’de yaklaşık 1000 öğrenci taşıyan Kaptantur firma sahibi Nahit Kaptan; “Çocuklarımızı okula götürürken servis hosteslerimiz tarafından aileler bilgilendiriyor. İçişleri Bakanlığı’nın çıkardığı bütün kuralları uyguluyoruz. Personelimize eğitim seminerleri düzenliyoruz. Araçlarımızda takip sistemi var, her gün araçlarımızı takip ediyoruz. Çalışanlarımız deneyimli kişiler, yaklaşık beş yıldır aynı kadroyla çalışıyoruz. Yaklaşık 30 araç ile hizmet vermekteyiz. Araçlarımızda kamera sistemleri var. Çocuklarını servise verecek kişilerin gelerek bizleri de tanımalarını istiyoruz. İzmir’deki olay bizi firma olarak çok üzmüştür” dedi.

Atakan Alkış


 


Bu haber 19/08/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 229 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com