Merkez Öğretmenevi’nde yarıya gelindi

Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından il genelinde yürütülen asfalt sathi kaplama ve sanat yapıları yapım ve yatırım çalışmaları tüm hızla devam ediyor. Merkez Öğretmenevi çalışmalarında ise fiziki gerçekleşme yüzde 55 olarak açıklandı.

Geçtiğimiz yıllarda da birçok projeye imza atan Çanakkale İl Özel İdaresi, 2017 yılı içerinde de eğitim, sağlık ve diğer proje alanlarındaki çalışmalarına da devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünden gelen açıklamaya göre, Çanakkale’nin merak ettiği projelerden olan Merkez Öğretmenevi çalışmalarının hız kesmeden devam ettiği, bu projede fiziki gerçekleşmenin ise %55 olduğu belirtildi. Diğer yandan sağlık konusunda ise yatırımlarına devam eden kurum, birçok köyde ihtiyaç duyulan ve onarım gerektiren sağlık evi işlerine devam ettiklerini duyurdu.

İl genelinde yol onarım ve bakım çalışmalarını sürdüren Çanakkale İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, köylerde devam eden asfalt sathi kaplama ve sanat yapıları yapım çalışmalarının yoğun tempoda devam ettiğine vurgu yaparak, 2017 yılı içerisinde 128 km asfalt sathi kaplama ve sanat yapısı yapım işi gerçekleştirildiğini, birçok köy yollarımızda çalışmaların tamamlandığını ve ihtiyaç olan köy yollarında ise çalışmaların devam edeceğini açıkladı.

Haber Merkezi, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com