Biletler tükeniyor

Kurban Bayramı tatili 10 güne çıkınca otogarlarda hareket başladı. Seyahat firmaları bayram tatilinde şehirlerarası yolculuk yapacaklara uyarılarda bulundu. “Biletler tükeniyor.”

Kurban bayramı tatili 10 gün olarak belirlenince, bu uzun tatili değerlendirmek isteyen vatandaşlar soluğu otogarda alıyor. Görüş ve düşüncelerini aldığımız bazı seyahat firma yetkilileri, şehirlerarası yolculuk yapmak isteyenlerin biletlerini ya internet üzerinden ya da bizzat yazıhaneye giderek almaları gerektiğini söylüyor. 28 Ağustos ve 5 Eylül tarihleri arasında seyahat firmaları sadece direk satışa açık olacak, rezervasyon yapılmayacak.

Her bayram olduğu gibi bu kurban bayramında da yoğun bir yolcu trafiğinin yaşanacağının altını çizen, seyahat firması yetkilisi, Ferhat Yüksel; “Çok yoğunluk yaşadığımız için rezervasyonlara kapalı ama bilet satışlarına açığız. Bilet satışlarımız bir ay önceden başlıyor. Yolcularımız herhangi bir şubeye uğrayıp, çağrı merkezinden, online ve mobil uygulamalarından bilet alabilirler. Yoğunluğun durumuna göre ek seferlerimiz de olacak. 25 Ağustosta asker sevkiyatı ve öğrencilerin üniversiteye kayıt dönemi de olduğu için bir yığılma olacak. Yolculuk yapacak olanlar varsa bir an önce biletlerini almalı, son günlere sıkıştırırlarsa bilet bulamazlar. Böyle zamanlarda en güvenli yolculuklar toplu taşıma araçları ile oluyor. Bizler 24 saat hizmet vermeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir başka seyahat firmasındaki Vardiya Amiri Aykut Kurt ise; “Bayramın yaklaşmasıyla birlikte bilet satışlarımız bayağı yoğun. Çoğu zaman araçlarımızda yer kalmıyor, şehirlerarası yolculuğa çıkacak olanlar şimdiden biletlerini almalılar. Böyle giderse her bayram olduğu gibi bu bayramda ek seferler koyacağız. Üniversite kayıtlarının başlaması ve bayramında yaklaşmasıyla birlikte şimdiden yoğunluk başladı. Seferlerimiz bir ay önceden açıldığı için yolcularımız da buna göre davranmalı ve mağdur olmamak için biletlerini almalıdırlar. Biletler tükense de muhakkak ek seferler yapılacaktır.”dedi.

Dilek Akşen, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.