Başkan Kuzu’dan 15.000’lik ödül

Finlandiya’da düzenlenen Gençler Dünya Güreş Turnuvası’nda 120 kiloda Dünya üçüncüsü olan Çan Belediyesi’nin milli sporcusu Feyzullah Aktürk, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’yu ziyaret etti.

Milli Güreşçi Feyzullah Aktürk’ten Finlandiya’daki turnuva hakkında bilgi alarak sohbet eden Başkan Kuzu; bundan sonraki şampiyonalarda da kendisinden aynı başarıyı beklediklerini dile getirerek Milli sporcuyu başarısından dolayı tebrik etti.

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu,  Milli güreşçi Feyzullah Aktürk’ü 15.000 TL çek ile ödüllendirdi. Başkan Kuzu; “2016 Avrupa Şampiyonu ve Dünya 3’üncüsü olarak er meydanında ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran Feyzullah kardeşimizi bu gün tüm Çan halkı adına ödüllendiriyoruz. Çan’ımızı ve ülkemizi gururlandıran sporcumuz diğer genç sporculara da örnek olmuştur. Bizler, Çan Belediyesi olarak ata sporumuz güreşi yeniden canlandırdığımız Çan er meydanından da dünyada ses getiren böyle yiğit bir sporcumuzun çıkması bizler için ayrıca bir gurur kaynağıdır.” dedi.

AKTÜRK; “Bugün burada, disiplinli, planlı ve çok çalışmanın sonucunu elde ettik çok şükür. Türkiye’nin adını böyle bir başarı ile gündeme alabilmek, benim için ayrıca mutluluk ve heyecan verici. Elbette bu başarı sadece bana ait değil, bunun için hakkını ödeyemem dediğim antrenörüm, ağabey bildiğim Sayın Halil Pulat Hocama, Çan Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Sayın Emin Özen’e, kulübün gelmiş geçmiş tüm yöneticilerine, bugün burada olan tüm dostlara, aileme ve yine ailem kadar yakın gördüğüm Çan Belediye Başkanımız Sayın Abdurrahman Kuzu’ya çok teşekkür ediyorum. Ben yine ülkem adına azimle çalışmaya devam edeceğim. Sizlerinse dualarınıza ihtiyacım olacak” dedi.

Finlandiya’da düzenlenen Gençler Dünya Güreş Turnuvası’nda 120 kiloda güreşen Çan Belediyesi milli sporcusu Feyzullah Aktürk Dünya üçüncüsü olarak Türkiye’ye dönmüştü.120 Kiloda Bulgar rakibini 3-0 mağlup eden genç güreşçi Aktürk, İranlı rakibi Naeiim Rahim Hassanzadeh’e 3-1 mağlup olarak üçüncü olmuş daha sonra rakibinin finale çıkmasıyla birlikte repesaj hakkı elde eden Feyzullah, repesajda da Polonyalı rakibi Jakub Brylewski’yi 2-0 yenerek adını üçüncülük maçına yazdırmıştı. Feyzullah, üçüncülük maçında karşılaştığı Moğol rakibi Erdenetulga Davaadorj’u 3-0 devirerek bronz madalya ile tüm dünyaya adını duyurmuştu.

Haber Merkezi, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com