12 Hükümlüye ekmek kapısı

Çanakkale İşkur Kapalı Cezaevinde mahkûmlara Seramik Kursu düzenlendi. 12 hükümlü, seramik imal işçisi mesleğinde belge sahibi oldu.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Çanakkale E-Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu işbirliği ile mahkûmlara yönelik Seramik İmal İşçisi kursu düzenlendi.

Kursun son gününde kursiyerleri ziyaret eden Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan ve İş ve Meslek Danışmanı Bülent Ezer; Kurs eğitmeni Fikret Tunç’ tan eğitim süreci hakkında bilgi aldı.

Kursiyerlerin kurs ile ilgili görüşlerini de dinleyen İŞKUR İl Müdürü Ali; “İŞKUR’un finansal desteği ile açılan mesleki eğitim kursunun amacı; hükümlülerin tahliye olduktan sonra istihdam edilebilirliğini arttırmak, toplumsal uyumlarını kolaylaştırmak, kurs süresince maddi katkı sağlamaktır. Bu kursa katılan 12 hükümlü, seramik imal işçisi mesleğinde belge sahibi olarak meslek edindiler. Ayrıca tahliye olan hükümlülerden kendi işini kurmak isteyenlere İŞKUR tarafından destek verilmektedir. İşsizlikle mücadele kapsamında dezavantajlı gruplar içinde yer alan eski hükümlüleri bu tür projeler ile desteklemeye devam edeceğiz.”dedi.

Haber Merkezi

 , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.