“Fakirlik sınırının altındaki ücreti yeni Türkiye’ye yakıştırmıyoruz”

Toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında hükümetin geçtiğimiz gün 2018-2019 yılları için ücret ve maaşlara yüzde 3+3 oranında zam yapma teklifinde bulunmasına yönelik Memur-Sen Çanakkale Şubesi Başkanı Suat Özen; “Yoksulluk sınırının altındaki ücreti yeni ve güçlü Türkiye’ye yakıştırmıyoruz. Onurlu bir yaşam ve saygın ücret istiyoruz ” yorumunda bulundu.

Çanakkale Memur Sen teşkilatı Şube Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Temsilcilerinin katılımı ile Deniz Polis evinde İl divan ve Toplu Sözleşme değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşma yapan Memur Sen İl Başkanı Suat Özen; ” Yoksulluk sınırının altındaki ücreti yeni ve güçlü Türkiye’ye yakıştırmıyoruz. Külfetten payımıza düşene hayır demediğimiz gibi, nimetten payımızın düşürülmesine evet demeyeceğiz” dedi.

Özen yaptığı konuşmada; “Masaya getirilen teklif Memur Sen açısından çok boyutlu düşünülerek masaya taşınmış olan 3 alternatifli teklifimizin çok uzağında olup, teşkilatımızın, üyelerimizin ve Kamu çalışanlarımızın beklentilerinden uzak olduğu için Memur Sen teşkilatı olarak, başta 1 milyon üyemiz, 3 milyon 200 bin çalışanımız ve 1 milyon 900 bin Kamu emeklisinin, doğrudan aileleriyle birlikte 20 milyon insanımızı ilgilendire toplu sözleşme masasında Memur Sen Genel Başkanımızın koordinatörlüğünde Memur-Sen camiamıza yakışır bir biçimde onurlu ve kararlı bir duruş ile ‘Bu teklife kapalıyız’ kartı gösterilerek, yapılan teklif müzakere edilebilir olarak bile görülmemiştir. Güçlü Türkiye ekonomisi büyüyor. Fakat bu büyüme kamu görevlilerinin maaşlarına yansımıyor. Büyümeden aslan payını yüksek gelirliler, büyük sermaye ve finans sektörü alırken, sıra kamu görevlilerine gelince ‘mali disiplin’ ve ‘bütçe imkanlarından’ dem vuruluyor. Memur-Sen olarak; alın terimizin karşılığı olan onurlu bir yaşam ve saygın ücret istiyoruz. Fakirlik sınırının altındaki ücreti yeni ve güçlü Türkiye’ye yakıştırmıyoruz. Külfetten payımıza düşene hayır demediğimiz gibi, nimetten payımızın düşürülmesine evet demeyeceğiz” ifadelerini belirtti.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com