Çanakkale’den uluslararası piyasalara

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “Hazır Paketlenmiş Gıda Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi” projesinin sonuç bildirgesinin tartışıldığı toplantı gerçekleştirildi.

İlimizdeki gıda üretim potansiyeline yönelik çalışmalara önem veren ÇTSO, bölgenin katma değer yaratacak değerlerini uluslararası piyasalara taşıyacak. Güney Marmara Bölgesi’nde ilk kez uygulanacak yeni bir proje olan ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE)” programı sonuç bildirgesinin tartışıldığı toplantı, ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde yapıldı. Proje sonuç bildirgesi toplantısına, Ekonomi Bakanlığı temsilcileri, Balıkesir ve Çanakkale’de hizmet veren şirket yöneticileri, ilgili kurum müdürleri katıldı.

Ekonomi Bakanlığı Temsilcisi, ihracatı Geliştirme Uzmanı Mustafa Yılmaz, yaptığı konuşmada UR-GE projeleri ve destekler hakkında bilgiler verdi. Yılmaz; “Ben de Çanakkaleliyim. Bu proje hakkında çalışmaya başladığımda çok mutlu oldum. Her türlü bilgi ve destek için bana istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.”dedi. Bakanlık Temsilcisinin konuşmasının ardından, Proje Koordinatörü Hakan Zobu bir sunum yaptı. Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

Dilek Akşen, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com