Belediyespor’dan “hazırız” mesajı

Çanakkale’yi ligde ve Avrupa’da başarıyla temsil eden Çanakkale Belediyespor takımı “hazırız” mesajı verdi. Basının karşısına çıkan Belediyespor Başkanı İsmet Güneşhan, Takım Koçu Üzeyir Özdurak, Takım Kaptanı Seda Arısoy ve yönetim ekibi yeni sezon hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Çanakkale’yi başarıyla temsil eden Belediyespor yönetim kadrosu, takım kaptanı ve takım koçu basının karşısına geçti. Bugün Belediyespor’un yüzme tesislerinde yapılan toplantıda yeni sezon ile ilgili mesajlar, takımın mali durumu hakkında detay ve Belediyespor’un yaz okullarına katılan sporcu sayısı hakkında bilgiler verildi.

Toplantıda, Belediyespor’un gelecek sezon yeniden Avrupa kupalarında Çanakkale’yi ve Türkiye’yi temsil edeceğini anımsatan Çanakkale Belediyespor Başkanı İsmet Güneşhan; “Bu sene takımımızı oluştururken geçen seneye göre bir tık daha yukarda takım oluşturmaya çalıştık. Buna göre de kadromuzu daha geniş tuttuk” dedi. Çanakkalemize güzel ve keyifli maçlar izlettireceğiz. Bol galibiyetli maçlar olmasını istiyoruz. Takımımızın hiç bir eksiği yok” dedi.  Güneşhan devamla yeni transferleri ismen tanıttı.


Başkan Güneşhan; “Borcumuz yok”

Kulübün mali durumuyla ilgili bilgi veren Başkan Güneşhan; “Kulübümüz ayağına yorganına göre uzatan kulüplerin başında geliyor. Geçmişteki sporcularımıza hiç bir borcumuz yok, sadece prim borçları var; onları da ödeyeceğimiz tarihler belli, büyük miktarlar değil. Devlete borcumuz yok, yapılandırdığımız belli bir kısım var” dedi.


900 sporcu yaz okullarına katıldı

Güneşhan; “Altyapı ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Voleybolda spor okullarımız devam ediyor. Yaz okullarımıza toplamda 900 sporcu katıldı. 2 aylık süre içerisinde Çanakkale Belediyespor’un çeşitli branşlarında deneyimli hocaların eşliğinde spor yapabilme imkanları bulunuyor. En fazla sporcu sayısı 490 ile yüzme branşında oldu. Satrançta 124 sporcu bu sene yaz okullarına aldı. Jimnastik branşımıza 35 sporcu katıldı. Voleybolda 122 Çanakkale’deki çocuklarımız spor okullarına katıldı. Basketbolda 110 çocuğumuz geldi. Bakarsınız bu çocuklarımız ileride ülkemizi Avrupa, Dünya şampiyonalarında, Olimpiyatlarda temsil edecek çocuklar olabilirler” dedi.

Kaptan Arısoy; “Önümüzdeki ay Balkan Kupası’nı kazanmak istiyoruz”

Toplantıda konuşan Belediyespor Kaptanı Seda Arısoy; “Geçen sene özellikle ligde güzel bir sezon geçirdik. Başarılarımızla adımızdan söz ettirdiğimizi düşünüyorum. Challenge Cup’ta kötü bir şekilde elendik. Bu sene Challange Cup ve ligde daha ileriye gideceğimizi düşünüyorum. Ligde yukarıları yine zorlayacağız. Antrenmanlarımıza başladık. İki haftadır yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Önümüzdeki ay Balkan Kupası’nı kazanmak istiyoruz. Şehrimizdeki Barış Kupası’ndan sonra lige tam hazır bir şekilde girmiş oluruz” dedi.

Koç Özdurak; “Sahada elimizden geleni yapacağız”

Geçtiğiniz sezon Çanakkale Belediyespor ile  çok güzel bir sezon geçirdiklerini dile getiren Takım Koçu Üzeyir Özdurak; “Hep beraber bir birliktelik oldu. Bu sene aynı birliktelik ile bir araya geleceğimizi düşünüyorum. Şu an yeni bir takım var, ancak heyecanı olan bir takım olacak. Biz sahada elimizden geleni yapacağız. Ben yine belli bir yerlere geleceğimize inanıyorum” dedi.


Atakan Alkış, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com