Yaz sorunlarına kolay çözümler

Yaz aylarında terleme, sık saç yıkama gibi sorunlarla doğal yollardan başa çıkmak mümkün. Siz de birkaç kolay yöntemle bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

Yaz mevsiminin hem kadınlar hem de erkekler için en önemli sorunsalı terlemek ve sık saç yıkamaktan kaynaklanan sorunlar…  

Ter kokusunu önleyen doğal formül

Mutfağınızda bulunan iki malzemeyi kullanarak ter kokusunun önüne kolaylıkla geçebilirsiniz. Aslında sorun terlemekte değil ter kokmakta. Bu nahoş problemin önüne geçebilmenin ise çok kolay bir yolu var. Mutfağınızda bulunan iki malzemeyi kullanarak ter kokusunun önüne kolaylıkla geçebilirsiniz. İşte sizi büyük bir problemden kurtaracak küçük bir ipucu.

Elma sirkesi ve limon

Yapılacak şey çok basit. Herkesin mutfağında bulunan elma sirkesi ve limonu kullanarak ter kokusunu önleyebilirsiniz. Bir pamuğa birkaç damla limon ve elma sirkesini damlatarak koltuk altınıza sürün. Terleseniz bile kokmayacaksınız. Bu yöntem sekiz saat sizi temiz ve ferah tutacak.

Sirke kullanmaktan tedirgin olmayın çünkü kokusu birkaç dakika içerisinde uçacaktır. Eğer koltukaltınızın kararmasından şikâyetçiyseniz, limon damlaları koltukaltınızın renginin açılmasına da yardımcı olacaktır. Dilerseniz elma sirkesini biraz sulandırarak küçük bir sprey şişesine doldurup yanınızda da taşıyabilirsiniz.

Yağlı saçlara tuzlu çözüm

 Yağlı saçların bitmeyen bir kısır döngüsü var. Yağlandıkça yıkıyor, yıkadıkça yağlandırıyoruz. Bitmeyen bu sorundan kurtulmanın basit ve ucuz bir yolu var. Bu yöntemle yağlı saçlar kâbusunuz olmaktan çıkacak. Uzun süreli temizliğin keyfine varacaksınız.

Şampuana tuz ekleyin

Normal bir sofra tuzu da olur ancak tercihiniz deniz tuzu olsun. Şampuanınıza 2-3 yemek kaşığı tuz ekleyin. Bu sayede saç dipleriniz daha uzun süre temiz kalacaktır.

Haber Merkezi

 

 

 , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.