“Tayyip Erdoğan Düşerse Biz De Düşeriz”

Ak Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan, ‘Küreselleşme ve 15 Temmuz’ konferansı için İlim Yayma Cemiyeti Çanakkale Şubesinde Üniversite Öğrencileri ile bir araya geldi.

İlim Yayma Cemiyeti Çanakkale Şubesinin düzenlediği ‘Küreselleşme ve 15 Temmuz’ adlı konferans hafta içi gerçekleştirildi. Konferansa Ak Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan konuşmacı olarak katıldı. Konferansa ayrıca GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, AFAD Çanakkale İl Müdürü Levent Yılmaz, Ak Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya’nın yanı sıra, Ak Parti İl ve İlçe Teşkilatlarından çok sayıda kişi katıldı.

İlahiyat Fakültesi öğrencilerine ve katılımcılara ‘Küreselleşme ve 15 Temmuz’ ile ilgili konuşma yapan Ak Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan şunları dile getirdi: “1990’ların başına kadar dünyada iki sistem esas alınırdı. Biri Amerika’nın dünyaya dayattığı kapitalist sistem, diğeri ise Rusya’nın dayattığı komünist sistem. 90’ların ortalarına doğru bu iki kutuplu hal sona erdi. Bundan sonra Çin, Hindistan ve kısmen Türkiye’nin ayağa kalkmasıyla bir başka dünya şekillenmeye başladı. FETÖ’nün o dönemde daha çok Asya ülkelerinde okul açmaya başlamış olması rastgele bir işlem değildir. Gelişen ekonomileri engellemek isteyen devletlerin ekonomileri gelişen ülkelerde bağı olması gerekir. Aynı şekilde 90’lı yıllarda Türkiye’de FETÖ’nün okullarının açılmaya başladığını, ilişkilerinin artarak kamu kuruluşlarındaki yapılanmaların arttığını görüyoruz. Bazıları düz mantıkla Ak Partiyi suçluyor. Ak Partinin de bunda hataları varsa ki var ama asıl örgütlenme, asıl devlete girme süreçleri 90’lı yıllardır.

“Tayyip Erdoğan’ın Kaderi, Bu Ülkenin Kaderi ile Özdeştir”

“2002 yılında Ak Partinin iktidara gelmesi ile beraber dünyadaki bazı ülkelerin hesapları bozulmaya başladı. Küresel güçlerin, ‘iktidarda siz kalın ama ülkeyi biz yönetelim’ tarzı çok gözlenen bir tarzdır. 2002 yılında Ak Parti işte bu gidişata dur dedi. 15 Temmuz’u okurken üst akılların, 2002 öncesinde bu ülkede nasıl hükümet yıkıp, nasıl hükümet kurduğunu unutmamak gerekiyor. Biz büyümemeye devam etseydik, koalisyonlara devam etseydik, bizi hükümet değil de, üst akıllar yönetseydi her şey onların istediği gibi olacaktı. Önümüzde iki yol vardı. Ya teslim olacaktık. Ya yolumuza devam edecektik. Bu milletin genleri teslim olmaya müsait değil. O yüzden biz Türkiye’nin kaderinin, Recep Tayyip Erdoğan ile özdeşleştiğini düşünüyoruz. O düşerse biz de düşeriz. Türkiye’de vesayetçiler ile vesayetçilere karşı olanların kavgası var. Bu ülke ne zaman kendi ayakları üzerinde durmaya kalksa ya darbeyle ya da iç siyasi çatışmalarla kalkınması engellenmeye çalışıldı. Her zaman ülkemiz üzerinde vesayet kurmaya çalıştılar. 15 Temmuz hain darbe girişimi de son hamleleri oldu. Bu millet vesayetçilere dur demesini çok iyi biliyor.”

Turan’ın konuşması sonrası soru-cevap bölümüne geçildi. Ardından Ak Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın, İlahiyat Fakülteli kursiyerlerine sertifikalarını vermesinin ardından program sona erdi.

Engin Ören, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.