Ümmiye Teyze’nin Gözyaşları

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

54. Uluslararası Troia Festivali kapsamında düzenlenen bir söyleşi için kente gelen ünlü tiyatrocu ve yönetmen Ümmiye Koçak’ın, 10 Ağustos törenlerinde Conkbayırı Atatürk Anıtı’nda oynanan tiyatro oyununu izlerken gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

‘Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı’ ödülünün sahibi Ümmiye Koçak, Troia Festivali kapsamında geldiği Çanakkale’de başta kadınlar olmak üzere büyük bir ilgiyle karşılandı. Festivalin ilk günü Halk Bahçesi’nde gerçekleştirilen “İnancın Yaşam Öyküsü” adlı söyleşisiyle gençlere ve kadınlara umut olan Koçak, kadının isterse neler yapabileceğini de gözler önüne serdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletin Efendisi’ dediği köylü kadınların dilerlerse neler yapabileceğinin en güzel örneği olan Cumhuriyet Kadını Ümmiye Koçak, aynı zamanda Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu’nun da kurucusu…

Geçtiğimiz 10 Ağustos günü Conkbayırı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenlere katılan başarılı tiyatrocu Koçak, konuşmaların ardından Çanakkale Abdülkadir Katra Sanat Tiyatrosu tarafından canlandırılan Anafartalar Muharebesi ve süngü hücumu oyununu dikkatle seyretti. Ümmiye Teyze’nin de Türk askerinin cesaretinin ve merhametinin gözler önüne serildiği, Çanakkale Türküsü eşliğinde oynanan oyunu izlerken pek çok katılımcı gibi gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Eylem Gözeldere


conkbayırı gözyaşı tiyatro troia-festivali ümmiye-koçak Bu haber 13/08/2017, Pazar günü yayınlandı, 160 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com