Sezen’den 16. yıl kutlama mesajı

AK Parti Merkez İlçe Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanı Av. Ergin Sezen, yazılı bir açıklama yayımlayarak AK Parti’nin 16. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Av. Ergin Sezen, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Siyasetin, ekonominin, toplumsal yaşamdaki ciddi problemlerin ülkemizi büyük bir değişime zorladığı, siyaset-siyasetçi gibi kavramların değersizleştiği, özgüvenin yitirildiği günlerde ‘Bugün, Türk siyaset tarihine hizmete sevdalı insanların kurduğu Ak Parti’nin doğum günü olarak geçecek ve bugünden sonra Türkiyemizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diye haykıran büyük bir liderin önderliğinde başlayan hareketin adı olmuştur Ak Parti.

Binlerce yıldır ayni coğrafya üzerinde barış, dostluk ve kardeşlik içinde birlikte yaşayan, ortak bir kaderi paylaşan, sevinçleri, kederleri, kıvançları ortak olan tüm halkımızın 16 yıllık siyaset tarihinde kucakladığı bir hareketin adı olmuştur Ak Parti.

Zorlaştıran değil kolaylaştıran, iten değil kucaklayan, bölen değil birleştiren, haklı zayıfları haksız güçlülere karşı koruyan bir yönetim anlayışına sahip; halkıyla özdeşleşen, her şeyden önce toplumda yok olan güven duygusunu tesis eden, herkesin yarınlara güvenle bakmasını, kendisini bu toplumun saygıdeğer ve horlanmayan bir ferdi olarak hissetmesini sağlayan bir hareketin adı olmuştur Ak Parti. Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğünün, laik, demokratik, sosyal hukuk devletinin, sivilleşmenin, demokratikleşmenin, inanç özgürlüğünün ve fırsat eşitliğinin esas kabul edilerek bunlar önündeki engellerin kaldırılıp, büyük Atatürk’ün belirttiği gibi milleti kurtaracak gücün, yine kendi azim ve kararlılığında olduğunu hatırlamasını sağlayan bir hareketin adı olmuştur Ak Parti.

Partimizin 16. kuruluş yıldönümünü kutluyor, gece gündüz demeden hep yanımızda olan kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Şu anda hayatta olmayan teşkilat mensuplarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Nice yıllara ulaşma temennisiyle, Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com