Para harcayın habire!

Çocukluğundan beri pazarcılık yapan genç pazarcı Savaş Aktaş, satış yaparken bağıra bağıra söylediği sözler ile vatandaşların büyük ilgisini çekiyor.

Haftanın bir günü Merkez Cuma pazarında bir gün de Balıkesir Körfez pazarında tezgâh açan ve çocukluğundan beri pazarcılık yapan 25 yaşındaki esnaf Savaş Aktaş satış yaparken söylediği sözler ile hem vatandaşların ilgisini çekiyor hem de onları güldürüyor.

Genç pazarcı Aktaş; “Satışlar iyi gibi. Sürümden kazanıyoruz işte. Bu sezon çok kötü gitti. Hafta içi de Balıkesir’de tezgâh açıyorum. Orası daha turistik olduğu için buradan biraz daha fazla satış yapıyorum. Geçen sene darbe falan derken satışlar düştü ama bu yıl ne oldu anlamadım. Para mı yok harcamaya mı korkuyorlar bilmiyorum. Bakıp gidiyorlar. Yıllardır pazarcılık yapıyorum, pazarcılar içinde büyüdüm. Bağıra çağıra satış yapıyoruz işte. Zaman içinde birikmiş ben de. Doğaçlama yapıyorum.”dedi.

İşte o sözlerden bazıları:

Kiraz, yanaşıver biraz! Çok para lazım çok, çift katlı gecekondumuza asansör yaptırıcaz! Saldırın tellioğulları! Abla yağmalayın, abla paralayın! Abla, rica ediyorum öyle uzaktan SSK doktoru gibi bakmayın! Feride, neden kaldın geride! Bahar, merak etme sana da var! Madem gireceğiz kabire, kız para harcayın habire! Dünya fani, ölüm ani, abla buradan alsan ne olur yani! Acıma abla eloğluna, o seni anandan babandan ayırdı!  Paramı verin!

Dilek Akşen, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.