“Herkesi bitpazarına davet ediyorum”

İnsanların sürekli yeni bir şeyler alarak tüketim artışına ortak olduğu zamanlarda geri dönüşüme olan hizmetleri ile mutlu olduğunu ifade eden bitpazarı esnafı daha çok vatandaşın gelmesini istiyor.  

1 yıldır 30’a yakın esnafla kurulan bitpazarında 3-5 TL’ye aradığınız her şeyi bulmanız mümkün. Hediyelik eşyalardan oyuncaklara, antika saatlerden eski kitaplara kadar çok çeşitli bir ürün yelpazesi olan bitpazarı esnafının ise bir isteği, daha çok Çanakkaleli’nin buraya gelmesi…

Yıllardır bitpazarında tezgâh açan İlhan Keskin; “Çanakkale de hala bu bitpazarını bilmeyenler var. Biz her Cuma burada tezgâh açıyoruz. Belediyemiz sağ olsun bize bu yeri gösteriyor. Pazar paramızı çıkarıyoruz. İki çocuğum var. Burada gördüğün herkes bu şekilde geçim sağlamaya çalışıyor. Biz hafta için bütün Çanakkale’yi dolaşırız. Çöpleri karıştırırız, evlere inşaatlara temizliğe gideriz. Buradan elimize geçen her şeyi de burada satarız. 15 senedir bu bitpazarı var ama bir senedir 30’a yakın esnafla buradayız. Eski radyolardan antika saatlere, takılardan tabaklara, ayakkabılardan olta takımına aradığınız her şeyi burada çok ucuz fiyatlara bulabilirsiniz. Burayı bilen müşterilerimiz sabah 6’da geliyor buraya. Ama biz istiyoruz ki daha çok vatandaş gelsin.” diyerek herkesi bitpazarına davet etti.

Dilek Akşen, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com