Dardanel Hint Okyanusu’nda açıldı

Çanakkale’nin markası Dardanel, tarihindeki en büyük ham madde alımını gerçekleştirdi. Hint okyanusunda doğal yöntemler ile avlanan 6 Milyon Euro değerindeki hammaddeyi satın alarak fabrikalarına getirdi. Dardanel bu ham madde alımı ile kapasite artırımı ve istihdam atağına kalkacak.

Çanakkale’ de doğan ve inovasyon ve kalite anlayışı ile bir dünya Markası haline gelen Dardanel bir ilke daha imza attı. Türkiye’nin balık uzmanı Dardanel, Hint okyanuslarında avlanan orkinosları 30 yıldır tüketicisine sunuyor. Dolphin Safe sertifikası (yunuslara zarar vermeyen avcılığın garantisi) ile sürdürülebilir balıkçılığı şirket kültürü haline getiren Dardanel, doğal gıdada hep ilklerin öncüsü oldu. Dardanel şimdi kuruluş tarihinin en büyük hammadde alımını yaparak bir ilke daha imza attı…

Dardanel Hint okyanusunda doğal yöntemler ile avlanan 6 milyon Euro değerindeki hammaddeyi satın alarak fabrikalarında işlemek üzere gemi ile Çanakkale Kepez limanına getirdi. 6 milyon Euro değerindeki ton balığı Dardanel fabrikalarındaki soğuk hava depolarına taşınırken, bu denli yüksek bir hammadde alımı Dardanel’ in yılın ikinci yarısında günlük işleme(üretim) kapasitesini arttıracağı anlamına da geliyor. Çanakkale merkezde bulunan Dardanel fabrikalarında kuruluşundan buyana en büyük hammadde alımını yaparak hammaddesini soğuk hava depolarını muhafaza eden Dardanel kısa bir süre sonra günlük üretim kapasitesini de arttıracak.

Dardanel yaptığı büyük ham madde alımı ile beraber üretim kapasitesini de arttırarak yılın ikinci yarısında hedeflerini hızla geçekleştirirken aynı zamanda kapasite artırımından dolayı yeni bayan istihdamı için arayışa girecek. Dünya genelinde 35’ten fazla ülkeye Dardanel güvencesi ve markası ile doğal ürünler ihraç eden Dardanel, Avrupa’da ve Orta Doğu’da aranan bilinen ve güvenilen bir marka yaratmanın gururunu yaşıyor. 1986 yılında ilk markalı ihracatına başlayan Dardanel 31 yıldır güçlü markası ile ihracat yaptığı ülkelerde doğal ürünleri ile müşterilerinde marka sadakati yarattı. Dardanel şimdi yılın ikinci yarısındaki Dardanel ton konserve çeşitleri ile ilgili talebi karşılamak için günlük üretim kapasitesini artırarak hem de çok önemli olan kadın işçi istihdamına katkı sağlayacak.

Haber Merkezi, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com