HER ŞEY DAHİL TATİL

            Evet, her şey dahil tatili… Maalesef getirisi, götürüsüyle her şey dahil gerçekten. Lütfen bunu sınırsız beslenme tatili olarak değerlendirmeyelim. Her şeyden yeterince tüketmek size de, kilonuza da, bedeninize de iyi gelecektir. Tatil alternatifi olarak birçok farklı türler mevcut; açık büfe olanaklarıyla bulunan oteller ne yazık ki tüm meslektaşlarım olduğu gibi beni de endişeye düşüren başlıca bir konu. Ayrıca sorumluluk sahibi danışanlarım da bu konuda benden destek almadan adım atmazlar.

Bence en iyi değerlendirilmesi gereken yerlerden biri her şey dahil tatiller ancak korkunç beslenme hatalarına ve geri dönüşüme sebep olmaktadır. Bu tür işletmelerde öncelikle sıkı bir kahvaltıyla güne başlamak gerekir:

-Peynir, az miktarda şarküteri ürünleri, yumurta ya da yumurtayla yapılmış menemen, omlet gibi yumurtalı kahvaltı alternatifleri mutlaka tercih edilmelidir.

-Öğle yemekleri için kesinlikle proteini zengin bir öğün tüketmek gerekmektedir. Izgara seçenekleri değerlendirilmeli ve kırmızı, beyaz et sıralamayla tercih edilebilir.

-Akşam yemeklerindeki yüklenme, eğer öğün öncesinde tüketim yapılmadıysa çok fazla olmaktadır. Bunu önlemek, kan şekeri regülasyonunu düzgün sağlayabilecek ara öğün tüketimini yapmaktan geçmektedir. Favori ikilim tabi ki maden suyum ve ayranım. Bu ikiliyi büyük bir bardakta bir araya getirip taze nane yaprakları ve bir parça limon ile şenlendiriyorum, yanına 10 çiğ bademim ile bu iş tamamdır. Ara öğünlerde haftada 1-2 kez sütlü tercih etmek yeterli olacaktır, öğüne ek kalori alımı yapmamalısınız.

– Akşam yemeklerinde salata bardan sınırsız tercih hakkı, zeytinyağlı köşesinden yeteri kadar ve yoğurtlu köşesi bence akşam yemeklerinin olmazsa olmaz hafifliğinde köşeler.

Sadece sen en önemli olduğun için, yaşayacağın rakamlarla sınırlı gün mutlulukları için geri dönülmesi zor izlerle yaşamak zorunda kalmanı istemiyorum hepsi bu. Umarım; her şey dahil tatiline bizi, canlı metabolizmanı da eklersin ve yine umarım tatilin son günlerine doğru ilerlerken sana bir dost tavsiyesi olabilmişizdir. İyi tatiller sevgili okurum.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com