Şampiyona Davullu Zurnalı Karşılama

Çanakkale’nin Wushu sporundaki gururu, Avrupa ikincisi Sporcumuz Rıdvan Özay, Çanakkale’de coşkulu bir kalabalık tarafından davullu zurnalı bir şekilde karşılandı.

17-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Gürcistan’ın Tiflis kentinde düzenlenen ve 29 ülkeden 900 sporcunun katıldığı Avrupa Wushu Şampiyonası’nda Çanakkaleli sporcumuz Rıdvan Özay, tatemiye ikinci üçüncü ve dördüncü günde çıktı.

Anafartalar Spor Kulübü başkanı Hasan Altunışık, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Wushu sporunun güçlü rakiplerinden Romanya, Gürcistan gibi rakiplerini yenerek finaldeki Romanyalı rakibini farklı skorlarla yenmesine rağmen Avrupalı hakemlerin, puanlarını vermeyerek bayrağımızın dalgalandırmasını engellediklerini iddia etti ve “Özay, finalde rakibini yenmiş lakin hakemleri yenemediği için Avrupa ikincisi olmuştur.” dedi.

Altunışık konuyu şöyle değerlendirdi: “Çanakkale Anafartalar spor kulübü sporcumuz Rıdvan Özay çok başarılı bir sporcumuz. Avrupalı ülkelerin sporcularını eze eze geçmesine rağmen Avrupa’nın Türkiye üzerinde oynamış olduğu oyunu wushu sporunda da oynayarak kulübümüz başarılı sporcusu Rıdvan’ın şampiyonluğunu elinden almışlardır. Buradaki amaç bayrağımız dalgalandırılmasın ve istiklal marşımız söylenmesin… Türk sporcularının üzerinde oynanan oyunlar bununla sınırlı değil tabii ki! burada bunları anlatırsak sayfalar yetmez.

Sporcumuzun 3.kez balkan şampiyonluğu ve 5.kez Türkiye şampiyonluğu bulunmaktadır. Böylesine başarılı sporcumuza sahip çıkacak bir sponsor dahi bulamıyorum. Bu sporcumuza sahip çıkıldığında başarılarına başarı katacağı inancındayım. Ben sporcumuzu kutluyor, başarılarının artarak devam ettirmesini temenni ediyorum.”

Haber Merkezi

 

 

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com