ÇTSO’da Bölge Eğitim Toplantısı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Tüketici Hakem Heyeti Bölgesel Eğitim Toplantısı ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirildi.

2017 yılı Tüketici Hakem Heyetleri Bölgesel Eğitim çalışması Çanakkale ve Balıkesir ili Tüketici Hakem Heyeti Başkan ve Üyeleri ile Raportörlerinin katılımıyla dün saat 13.30’da ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirildi.  Yapılan eğitim çalışmasına ayrıca Çanakkale Ticaret İl Müdürü Hüseyin Aşkı, Balıkesir Ticaret İl Müdürü Nuray Paköz, Çanakkale TÜKODER Başkanı Ali Rıza Berkit ve çok sayıda firma yetkilisi katıldı. Tüketici Hakem Heyetleri Bölgesel Eğitim Çalışmasına panelist olarak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Daire Başkanı Oğuz Şahin, Gümrük ve Ticaret Uzmanı A. Fatih Çelenk ve Gümrük ve Ticaret Uzmanı Hazel Güngör Avcı katıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Daire Başkanı Oğuz Şahin toplantının açılış konuşmasında 2017 yılı Temmuz ayı itibari ile Çanakkale ve Balıkesir il ve ilçe tüketici hakem heyetlerine yapılan başvuruların 9314’ünün tüketici lehine, 1426’sının da aleyhine sonuçlandığını, ayrıca tüketici hakem heyetlerinin kırtasiye, demirbaş, huzur hakkı ücreti gibi ödeme kalemleri için gerekli ödemelerin ayrıldığı ve bu konudaki ihtiyaçların tamamının giderildiğini belirtti. Şahin ayrıca, ileriki dönemde yapılacak çalışmalarla tüketici hakem heyetlerinin daha etkin, daha hızlı, daha nitelikli kararlar almasını temin edecek adımlar atılmasının sağlanacağı konusuna vurgu yaptı.

6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun ve ikincil mevzuatın anlatıldığı, yargı kararlarının değerlendirilerek talep ve önerilerin alındığı toplantı soru-cevap bölümünün yapılmasının ardından sona erdi.

Engin Ören

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com