Değerler Küçük Ev ’de sergilenecek

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Uluslararası Troia Festivali Kapsamında sergi alanlarını ziyaret etti. Başkan Gökhan, 200 yıllık halıların bile bulunduğu “Özgür Ruhlu Kadınlar” sergisindeki değerlerin ‘Küçük Ev ’de’ sergilenmesi için çalışma başlatılmasını istedi.

Kentin birçok noktasında Uluslararası Troia Festivali kapsamında sergiler açıldı. Belediye Başkanı Gökhan sergileri ziyaret etti.

Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde Sibel Bozkurt tarafından hazırlanan  “Özgür Ruhlu Kadınlar” isimli kentin kültürel değerleri sergisini ziyaret eden Başkan Gökhan’a eşi Hale Gökhan ve ÇOMÜ Öğretim Görevlisi Gökhan Bayram da eşlik etti. Çanakkale’nin zengin kültürel değerleri ve eski gelenekleri üzerine sohbet eden Başkan Gökhan, buradaki eserlerin Golf Çay Bahçesi’nin hemen arkasında kalan Küçük Ev’de sergilenmesi için çalışma başlatılmasını söyledi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde, “Nükleer Mi? Sinop’a mı? Oldu Canım!” isimli fotoğraf sergisini de sanatçı Volkan Atılgan ile birlikte gezdi. Sinop ve Çanakkale’nin benzer birçok yönü olduğu üzerine kısa bir sohbetten sonra Volkan Atılgan Başkan Gökhan’ın eşi Hale Gökhan’a bir hediye takdim etti.

Dilek Akşen

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com