FESTİVAL BAŞLADI

AK Parti’de belde kongrelerinden ilçe kongrelerine doğru hızlı bir şekilde yol alınılırken ansızın bir istifa olayı yaşandı. Bana göre ‘ansızın’ belki de rahatsızlık biliniyordu. Partinin il başkan danışmanı ve gençlik kollarından gelen üyesi Vahap Özsüer istifa etti. Açıklamasında detay vermemenin aksine ‘kol kırılır yen içinde kalır’ sözünü uyguladı. Bu gelişme sonrasında sürekli konuşulan ‘İl başkanı kim olacak?”  daha doğrusu ‘il başkanlığı için kim işaret edilecek ve delege onu seçecek” konusu yine gündemdeki yerini korudu. Parti içi kulislerinde ‘esprili’ bir şekilde yapılan değerlendirmede şöyle deniliyor:

“Favori Yeşim Karadağ, Plase Timur Ay ve Sürpriz Hüseyin Babacanoğlu.”

***

Meral Akşener liderliğinde çalışmalarını sürdüren ismi henüz koyulmamış yeni partinin merkez sağ seçmeni kucaklayıp kucaklayamayacağı Çanakkale’de merakla beklenin bir konu. MHP’den istifa eden eski il teşkilatlardan sorumlu başkan yardımcısı Adnan Mecu’nun da  yeni oluşumda yer aldığı biliniyor.  Eylül ayında çekirdek isimlerin Ekim ayında da büyük fotoğrafın belli olması bekleniyor.

***

CHP’de ise konu merkez ilçe  ve ardından il başkanlığı seçimleri.  ‘Kim nereye aday?’ sorusundan daha çok grupların aldığı kararlar ve kimlerin etkili olabileceği konuşuluyor. İl Başkanı Nejat Önder net bir tavırla ‘tekrar adayım’ dedi. İsmet Güneşhan’ın tekrar il başkanı adayı olacağına kesin gözüyle bakılıyor ancak aynı ismin merkez ilçede de sürpriz yapabileceği öne sürülüyor. Merkez ilçe başkanlığına adı geçen ve ‘ağırlıklı isim’ olarak değerlendirilen meclis üyesi Ali Uyanık ise çalışmalarını sürdürüyor.

***

“Kulis, öne sürmek, iddia edilmesi” ne kadar garip değil mi?

Net bir şeyler söylenmeli…

“Çanakkale Belediyesi tarafından bu yıl 09-13 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 54. Uluslararası Troia Festivali’nde Çanakkale dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayacak. 5 gün süresince devam edecek olan festival programı kapsamında konserler, tiyatro gösterileri, sergiler ve söyleşiler ile kentliler etkinliğe doyacak” gibi…

Festival başladı…

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com