Ciğerlerimiz Kundaklandı

Bölgemizin en büyük oksijen kaynağı olan Kazdağları’nın Avcılar Köyü ile Şahin Deresi Kanyonu arasındaki çamlık alanda, bugün öğle saatlerinde dört ayrı noktada aynı anda çıkan orman yangını nedeniyle bir kişi göz altına alındı.

Birçok endemik bitki türünün yetiştiği, Güney Marmara’nın en büyük oksijen deposu Kazdağları’nda bugün öğle saatlerinde dört ayrı noktada, aynı anda yangın çıktı. Dokuz hektara yakın alanın zarar gördüğü bölgeye 2 yangın söndürme uçağı, 4 helikopter, 24 arazöz ve 2 dozer ile müdahale edildi. Kontrol altına alınan yangının söndürme çalışmaları gazetemiz baskıya girdiği anda devam ediyordu. Edinilen bilgiye göre çıkan yangın ile bağlantısı bulunan bir kişi, Balıkesir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

30 Haziran 2017 tarihinde yine aynı bölgede, aynı anda dört ayrı noktada yangın çıkmış ve bir hektarlık alan kül olmuştu. Balıkesir’den ve Çanakkale’den bölgeye giden ekipler yangını söndürmüştü. 30 Haziran’da çıkan yangın akıllara kundaklama şüphelerini getirmişti.

Atakan Alkış, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com