Gelinlik Alacaklar Dikkat!

5 sene önce Güncel Kadın
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yaz sezonu olması dolayısıyla hemen her gün yeni bir çift dünya evine giriyor. Genç kızların en büyük hayallerinden olan gelinlik modasını ve fiyatlarını sizler için araştırdık.

Yaz aylarının bereketi olan düğün sezonun açılmasıyla, gelinlikçilerin yüzleri gülüyor. Biz de gazetemiz okurları için merak edilenleri sorduk.

“ÖZEL TARİF VE MODELLERDE HİZMETİNİZDEYİZ”

Öznur Gelinlik’in sahibi Öznur Keleş: “Ramazan ayının geride kalmasıyla işlerimizde sezon başlangıcına göre bir nebzede olsa daha hareketli. Gelinlikler genç kızların tercihlerine göre değişiklik gösteriyor. Bazı gelin adayları kabarık etekli gelinlik isterken bazıları dar gelinlikler tercih ediyor. Bu sene karışık diyebilirim. Herkes kendi zevkine uygun olan, hayallerini süsleyen tarzda gelinlikler tercih ediyorlar. Standart bir model yok yani. İsteğe göre satılık ve ya kiralık gelinlerimiz var. Satılık gelinliklerimiz 2.500 liradan başlarken, kiralık gelinliklerimiz ise 2.000 liradan başlıyor. Modeline göre de maksimum 4.500 liraya kadar çıkıyor. Bizden özel tariflerde ve modellerde istekte bulunanlar da olabiliyor onlara da elimizden gelenin en iyisiyle yardımcı oluyoruz. Ve ya hiç fikri olmadan gelenlere de olabiliyor. Kararsız olan gelin adaylarına da yine elimizden gelenin en iyisiyle yardımcı olmaya çalışıp hayalinde ki modeli bulmasını sağlıyoruz. Biz ona yakışacak bir fikir sunuyoruz, o kendi fikrini söylüyor. Bizde ortaya karıştırıp ona uygun güzel bir gelinlik ortaya çıkartıyoruz. Bu sezon geç başladığı için Kasım ayına kadar sürecek gibi görünüyor. Bahar sezonu daha az talep vardı. Ramazan ayının geçmesiyle beraber yaz sezonu daha hareketli geçiyor. Biz daha çok gelinlik üzerine çalışıyoruz fakat tabi müşterilerin bizden özel bir isteği olursa da abiye konusunda da yardımcı oluyoruz. Standart herkesin ulaşabileceği ürünler piyasa da oldukça fazla. Fakat biz özellikle farklı tarzlar isteyenler için çalışıyoruz. İşte resim getirenler, düşüncesini söyleyenler oluyor bizde yardımcı oluyoruz.”

“BU YIL DAHA ÇOK BALIK KESİMLER REVAÇTA”

Ömür Özer Gelinlik Satış Danışmanı Şeyda Çelik: “Bu sezon düğün sezonu geç başladı. Bu yüzden Kasım ayına kadar sürecek gibi görünüyor. Geçen seneye göre balık etekler daha revaçta. Gelin adayları daha çok bu tarzı tercih ediyor, diyebilirim. Ama tabi yine klasik kabarık ağ kesimlerin satışları da oldukça yoğun. Bizde kiralık gelinlik bulunmuyor. Satış fiyatlarımız ise 2.500 liradan başlıyor. Gelinlik modellerine göre fiyatlar değişiyor. Pazarlık etmek isteyenler oluyor ama biz satış fiyatımız neyse o fiyattan dikim yapıyoruz. Tüm gelinliklerimiz kendi özel tasarımlarımız ve hepsinde birer tane yapıyoruz. Kredi kartı kullanan müşterilerde olabiliyor. Bindallılarımızı ise sadece kiralıyoruz. Kira fiyatımız ise 600 lira. Satışımız yok. Bir kaç tane özel tasarlayıp diktik ve sadece kiralıyoruz.”

Sabih Can Durmuş

 


Bu haber 08/08/2017, Salı günü yayınlandı, 423 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com