Ekmek parası için!

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Merkez, Eceabat ve Lapseki’nin ortak sorunu olan feribot çilesi kimileri için sorun olurken kimileri için de ekmek kapısı oluyor. Onlardan biri de Lapsekili Gazi Recep Coşkun’un annesi…

Köprü’nün hizmete açılması ile son bulacağı düşünülen feribot kuyruğu özellikle kent merkezinde büyük trafik sorunu yatarken kimileri için de ekmek kapısı oluyor.

Gazi Recep Coşkun’un annesi Sevim Coşkun ise kuyruğun diğer tarafında bir manav tezgahı çalıştırıyor.  Tek geçim kaynaklarının bu tezgah olduğunu ifade eden Gazi annesi Coşkun; “Yollarda bizim gibi o kadar satıcı var ki çoğu zaman çok iş olmuyor. Belediyemiz burada durmamıza izin verdi. En azından ekmek paramızı çıkarıyoruz. Oğlumun tedavi süreci ise hala devam ediyor.” dedi.

65 yaşındaki simit satıcısı Arif Ilgın, kuyruktan ekmeğini çıkaranlardan… 6 senedir kuyruğun başında simit satan Ilgın’ın sözlerinden duyarlı bir esnaf olduğu da anlaşılıyor Ilgın; “Sağ olsun belediyemiz bana burayı gösterdi. Ekmek paramı buradan çıkarıyorum. Torunlar var, çocuklar var. Kalp ameliyatı olduğum için sıcaklarda fazla duramıyorum ama mecbur duruyoruz işte. Günde 200-300 simit sattığımız da oluyor. Sırada uzun saatler bekliyor insanlar. Aslında su da satarım ama bakın burada lokantalar, çay bahçeleri var. onlara ayıp olur.” dedi.

Lapseki’deki feribot kuyruğu tek sıra halinde ve Çardak kıyısından başladığı için ilçe merkezini etkilemiyor.

Dilek Akşen


Bu haber 08/08/2017, Salı günü yayınlandı, 174 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com