Atıksu Arıtma Tesisi İçin İmzalar Atıldı

Güzelyalı Köyü Karanlık Liman mevkiinde yapılacak olan Güzelyalı-Dardanos Atıksu Arıtma Tesisi projesi için imza töreni gerçekleştirildi.

Güzelyalı- Dardanos Atıksu Arıtma Tesisi projesi imza töreni, dün saat 16.00’da Çanakkale Belediye Başkanlığı makamı katındaki toplantı salonunda gerçekleştirildi. Törene Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Sürücü, Özleyiş Çetin ve Handan Özyayla, ihaleyi kazanan firma yetkilileri ile Güzelyalı ve Dardanos Köyü muhtarları katıldı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan imza töreninde yaptığı konuşmada projenin detaylarını anlatarak şunları kaydetti: “Tesis turizm odaklı bölgeye hizmet edeceğinden, koku yapmayan, doğa ile uyumlu, az alan kapsayan, işletmesi ekonomik olan IFAS Projesi seçilmiştir. Güzelyalı-Dardanos Atıksu Arıtma Tesisi ihalesine şu anda yapımı devam eden, teknik alt yapı yatırımı ile birlikte yürütülmesi amacıyla 15 Ağustos 2016 tarihinde ihale sürecine başlanmıştır. Ön yeterlilik, Teknik yeterlilik, Fiyat teklifi gibi 3 ana aşamadan oluşan ve yaklaşık 7 ay süren ihale süreci sonucunda 31 Ocak 2017 tarihinde, verilen fiyat tekliflerinin yaklaşık maliyetin yüzde 60 üstünde gelmesi nedeni le ihale iptal edilmiştir. 2’inci ihaleye 22 Mart 2017 tarihinde çıkılmıştır. Bu ihale süreci de 3 ana aşamada gerçekleşmiştir. İlk aşama 18 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilmiş ve ihaleye 9 firma katılım sağlamıştır. Bu aşamada katılım gösteren firmaların mali yapısı, iş bitirmeleri değerlendirilmiş ve sonucunda 8 firmaya ön yeterlilik verilmiştir. 2’inci aşama ise 11 Mayıs 2017 tarihinde yapılmıştır. 7 firma teknik tekliflerini sunmuşlardır. Tekliflerin incelenmesi ve karşılıklı görüşmelerden sonra nihai teknik şartname hazırlanmış, bu şartnameye esas nihai teknik teklifler 29 Haziran 2017 tarihinde sunulmuştur.”

İhale Bedeli 17 Milyon 329 Bin TL

“Yapılan değerlendirmeler sonucunda 6 firmaya teknik yeterlilik verilmiştir. 3’üncü ve son aşamada teknik yeterlilik alan firmalar 11 Temmuz 2017 tarihinde 1’inci fiyat tekliflerini, 12 Temmuz 2017’de 2’inci ve son fiyat tekliflerini komisyona vermişlerdir. İhale 17.329.000,00 TL+ KDV ile en uygun fiyat teklifinde bulunan ARTAŞ Endüstriyel Tesisler Taahhüt ve Ticaret A. Ş.’ de kalmıştır. İhale konusu iş kapsamında 2051 yılı eş değer nüfusun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde inşai işleri, 2031 yılı eşdeğer nüfusun ihtiyacını karşılayacak 3.750 metreküp/gün kapasiteli atıksu arıtma tesisi yapılacaktır. İhale konusu işin süresi 390 gün yapım, 30 gün devreye alma ve 365 gün işletme olmak üzere 785 gündür.”

Başkan Gökhan’ın projenin detaylarını paylaştığı konuşma sonrasında ALTAŞ Endüstriyel Tesisler Taahhüt ve Ticaret A.Ş. yetkilisi ile Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın sözleşmeyi imzalamasıyla tören sona erdi.

Engin ÖrenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com